Új hozzászólás Aktív témák

  • Skyhunter

    senior tag

    Sziasztok!
    Érdeklődni szeretnék, segítséget kérek.
    Fractal R6 házamban egy MSI Gaming 1080Ti teljesít szolgálatot. Jelenleg fullHD van, de hamarosan váltok 2560*1440-re. A cél WoT, WoW 70-80 fps, BF5, modded Skyrim 40-50 fps.
    Kellene az 1080 Ti ereje, csak egy bajom van vele, baromira melegszik és hangos. A Fractal zárt, hangszigetelt felépítése nem kedvez neki, a front is zárt, csak kicsi, oldalsó nyílásokon tud egy kis friss levegőhöz jutni. Elöl 2 db, hátul 1 db, nem PWM-es venti van a Fractalban. Gondoltam rá, hogy telepakolom a házat ventikkel, de ezzel szerintem csak pár fokot nyernék, a front zártsága miatt nem jutna több levegő a gépházba, csak a meleg levegőt kavargatnám velük.
    Nézegettem a többi házat, egy Cooler Master H500p jó választás lenne, de egyrészt az asztal alatt van csak lehetőség elhelyezni a házat (így a ház "szépségét" sem tudnám kihasználni), másrészt nekem nagyon bejön a Fractal letisztultsága és csendessége. Persze lehet hülye voltam, amikor azt hittem, hogy 1080Ti+R6 kombóval lesz egy erős és atomcsendes gépem.
    Volt benne MSI 1070Ti is, az tökéletes volt, rendkívül csendes, hűvös, 1080p-re a legjobb.

    Az 1080Ti kiváló állapotban van, még 2 év 2 hónap garim van rá, nagyon jó árban tudnék megválni tőle.

    Helyette egy MSI 2070 Gaming Z-re gondoltam, a kérdésem erre irányul, egy ilyen zárt házban mennyire lenne halk és viszonylag hűvös a kártya?
    Vagy tartsam meg az 1080Ti-t, próbálkozzak a több ventis megoldással, esetleg gépház csere? (ezt szeretném legkevésbé)

    üdv

Új hozzászólás Aktív témák