Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz oliba #17048 üzenetére

    Oké, akkor pls nézd meg a jobb felső sarokban a FRAPS FPS értékeit. Az óra 40 és 60 között mozog, a Tomb Raider 45-ön, ami a lehető legproblémásabb a standard 60hz-es standard megjelenítővel, tudniilik folyamatosan akad, mert folyamatosan változik, hogy 16,6 vagy 33,3ms-enként jön új kép V-sync-el. A képtörések szempontjából is ez a legproblémásabb tartomány. Pontosan ismerem a jelenséget, nem véletlen gyártottam moddolt 72hz-es és 50hz-es drivert a monitoraimhoz, amik gyárilag ezt nem tudták, én nem tudok filmet nézni nem az FPS-nek megfelelő képfrissítéssel, annyira utálom a jelenséget. :N

    Azt is elmondom, hogyha a játék 60hz-en 60fps-el, vagy 72hz-en 72fps-el fut, akkor a V-sync-el is ugyanazt kapod, mintha G-synced lenne, és nem tudna többet a monitor.

    (#17049) TTomax: A fentebb részletezett, és egyéb okokból elég sok fogalmam van a témáról, mégha a G-syncet éppen még nem is próbáltam, pontosan tisztában vagyok a jelenséggel, amit orvosolni hivatott, milyen körülmények között fordul elő, mi okozza, mikor jelentkezik és mikor nem. :R
    Jó dolognak tartom, és hasznosnak, nehogy félreérts, de nem tartom nélkülözhetetlennek. És az sem igaz, hogy G-synccel az 50fps ugyanolyan, mint a 144. Egyszerűen az egyik esetben 20ms-enként kapsz csak új képet, a másik essetben 7ms-enként, óriási különbség. Persze, G-synccel mindkettő folyamatosnak hat, de ha egymás mellé rakod, iszonyat mód folyamatosabb a 144, akár G-sync, akár nem. Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy 125hz-en is folyamatos az egér, de mégis folyamatosabb 1000-en vagy 500-on.

    (#17051) h1mpi: Nekem megteszi a 72hz is, V-sync OFF-al. :D :P Nekem a 100-120hz jobban hiányzik, mint bármi-sync. ;]

    (#17055) h1mpi: A régi Samsung Syncmaster 765MB CRT monitorm 100hz-en, 1024*768-ban jobban kímélte a szemem, mint azóta bármilyen LCD-m, sajnos... :U A mozgást egyik LCD sem követi olyan szépen és szemkímélően, mint egy jobb CRT.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák