Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Devid_81 #114019 üzenetére

    hat, lehet arrol is van szo, hogy akkor itt most az Intel teljesen bukta a performance crownt. 300Wos lapokkal, hutessel es DDR5el is, pedig tenyleg szo szerint szenne huzott defaultokkal, amit en a 290X ota nem lattam*. es ezzel ugy kb mindent desktopon, szoval kell a copium. mobilon nem vagyok biztos, a 11950kf ugy nez ki allvahagyja torture load alatt is a desktop 1800Xet, hiaba fele akkora sulyra a laptop mint az 1800Xen csak a CPUhutes volt. csak kozben light load mellett elmegy 6 orat akksirol ahogy neztem.

    azt hiszem most eppen a "de a 10400F ar/ertekben!" a mantra.

    akinek kell a pciE5 (content creatoroknal pl ahol a disc a szuk) ott ennek van ertelme, halando embernek viszont tok felesleges egy ATX lapra kiadni 3-500 eurot, hogy hasznaljon egy M2ot meg egy GPUt, a karacsonyfa kategoriaju lapon.

    az 1000+USDs kategoria meg vagy boutique builder, vagy LN2, utobbi meg mindig is egy draga hobbi volt.

    *jo, ennek van elonye is, ha az aram nem para es birja minden, akkor kb auto OC van a hatarokig. a 3900Xem is kb golden sample, az 1800Xem is az volt... aztan lehet csak a normal lap meg az epitett viz 400+W CPU headroommal, csendben :DDD.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák