Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #00137984 #23033 üzenetére

    Az RX 480/70 kártyákról szerintem már megjelenéskor egyértelmű volt, hogy körülbelül azt tudják, amit a 290/X, csak kevesebb fogyasztásból, viszont legalább annyival drágábbak (voltak főleg bolti áron, de lettek később is használt/használt viszonylatban), mint amennyivel kevesebbet fogyasztanak pár év alatt átlagos otthoni használatra (és közben annyival nem eszik kevesebbet, hogy emiatt sokkal halkabb legyen a hasonló kategóriájú léghűtős kivitel, mert kisebb a NYÁK, így jellemzően kisebb és kevesebb hűtőt és ventilátor/oka/t aggatnak rájuk).

    A GTX 1070 azért érezhetően gyorsabb ezektől a Radeon-októl (és nincs meg az az eredendő bakija, mint a Furikának a 4Gb VRAM, ami néhány játéknak pont nem elég a legmagasabb textúra beállítással, pedig ha van elég RAM ez alig lassít), ami főleg akkor jelenthet sokat, ha épp ennyi hiányzik a "boldogsághoz". Közben nem is fogyaszt jelentősen többet, mert mikor felszökik az órajel maximum, akkor sem feltétlenül nyal be sokkal többet, mint ~50% TDP-t "csak mert magasan jár" (a 290X az nálam azonnal fűteni kezdte a vizet idle is, ha kiakasztottam az órajeleit maximumra, a Polaris-al már kicsit jobb).

    Ez az első Zen pedig szerintem nem igazán játékra való CPU.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • nubreed

    veterán

    válasz #00137984 #23033 üzenetére

    470 -ről 1070 az egy elég nagy ugrás. :) Más dimenzió a kettő.

    Kérdés: Itt tényleg megkapom a válaszott játékot hozzá? (Mmint a letöltésre jogosító kupont)

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Új hozzászólás Aktív témák