Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumkola

    veterán

    válasz jacint78 #12213 üzenetére

    Ezt a kurva DDU-zást nem is értem, kb. 6-8 éve terjedt itt el a híre, azóta már egyre többen használják, sőőőt egymásnak ajánlgatják.
    25 éve gépezek lassan, de életemben nem használnék ilyesmit.

  • Hauptmann

    addikt

    válasz jacint78 #12213 üzenetére

    nVidia-nVidia cserénél valóban értelmetlen. Akkor van létjogosultsága, ha piros kártyáról/-ra vált az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz jacint78 #12213 üzenetére

    A DDU - én is használom. Okozhattam vele valami problémát?
    Az azért érdekes volt amikor most átálltam a TI - re nem indult el két játék, majd a DDU kártyacserés tisztítása ezt megoldotta :F

    [ Szerkesztve ]

  • megaandrew

    tag

    válasz jacint78 #12213 üzenetére

    Már bocs a kifejezésért, de ha a VGA a hibás, akkor én lesz*pom magam... Március 15-én rendeltem komplett gépet a PCX-től, amit 20-ára meg is kaptam. Eddig semmi probléma, volt közben egy hétvége. Node... karcos volt a ház plexije belülről. Felajánlották, hogy cserélik az egész házat, de akkor 1-2 hétig nincs gép, vagy egy egér, vagy egy rendszerhűtő. Úgyhogy lett egy egerem, minden fasza volt. Aztán mikor volt időm a gépet feltelepíteni, szépen elkezdeni optimalizálni, átdugogattam a ház ventijeit az alaplapi headerekbe (mert ugye alapból molex-ekbe volt, had pörögjön) kiderült, hogy a 4 csatlakozóból csak 3 szabályozza a fordulatot. Megírtam nekik, mire ők többször is azt válaszolták, hogy csak a 4 pines ventilátorokat lehet szabályozni, a 3 pineseket semmiféle módon (teszem hozzá, az nem tűnt fel nekik, hogy a 4 csatlakozóból 3 a csodával határos módon mégis képes rá). Egy darabig ment a lehet-de nem lehet adok kapok, míg közben megjött a gyártótól a válaszom, hogy igen is kéne neki tudnia és az alaplap hibás, amit továbbítottam is nekik egy részletes leírás kíséretében a különböző típusú ventilátorok vezérléséről, had tanuljanak. Ezek után hajlandóak voltak kicserélni az alaplapot. De ez is egy kész tortúra volt, mert azt akarták, hogy üljek itthon és várjam a futárt, ja és a legjobb, hogy elcseszték a szállítás megrendelését, ezért első nap nem is tudta elvinni a futár hiába jött ide. De a levelezéssel és a cserével együtt lezajlott a dolog bő két hét alatt, amiből 1 hétig nem volt gép és csak egy porvédő kupak tűnt el a videokártyáról. Ez volt a könnyebbik rész. Aztán 1-2 hétig nem volt gond, mert nem is volt időm használni a gépet. Majd egy reggel hajnali négykor a videokártya berregésére ébredtem fel. Megint egy bő hét emailezgetés következett, amiben megint azt bizonygatták, hogy nincs annak semmi baja, majd végül felajánlották, hogy elküldhetem bevizsgálásra, de arra számítsak, hogy kb két hét és ha nincs baja, én állom a költségeket és a szállítás közbeni sérülésekért nem vállalnak felelősséget (csodálatos egy webes kereskedői hozzáállás). Aztán megint ment a huzavona hogy mikor jön érte a futár, mondtam, hogy nem érek rá várni, beviszem a postára. Mire ők oké, de mégis kiküldték a futárt. A posta mutogatott rájuk, ők mutogattak a postára Aztán 3 hét után láttam a PCX-es profilomban, hogy a kártya cserélve lesz (se egy email, vagy telefon). Akkor írtam nekik, hogy mint ahogy előre megbeszéltük élnék a lehetőséggel és másik kártyát választanék, mire kiderült, hogy ők már szó nélkül postázták volna a szerviz által biztosított cserekártyát, de akkor addig szüneteltetik a kiszállítást, amíg a szerviz válaszol, hogy levásárolhatom-e egyáltalán. Erre megint csak nem kaptam semmi választ, szintén a honlapjukon a fiókomból derült ki. Tehát egy hónapig nem volt videokártyám.Szóval ha ezek után ennek a kártyának is lesz valami baja... Két hónapja van meg a gép, ebből 1-2 hetet tudtam teljes értékű számítógépként használni. Úgyhogy a PCX-et és szolgáltatásait csak azoknak ajánlom, akik szeretik a kihívásokat és ha hülyének nézik.

    Ujjakat keresztbe, újratelepítés következik. Remélem nem lesz utána probléma!

    Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de gondoltam megosztom, hátha megmentek valakit egy ilyen tortúrától!

Új hozzászólás Aktív témák