Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz stellaz #8 üzenetére

    ANC esetében alapvetően nem az izoláció végzi a zajszűrést. Javaslom olvass utána, hogy mit is csinál pontosan az ANC, és akkor megérted, hogy kis izolációval is jól megvalósítható.

  • Shyciii

    veterán

    válasz stellaz #12 üzenetére

    Akkor javaslom még egyszer olvass utána az ANC-nek, mert látható, hogy nem vagy teljes mértékben tisztában a működésével, hogy ha egy 10 évvel ezelőtti fülest hozol fel példának.
    Annyiban segítek, hogy a 10 év alatt sokat fejlődtek a mikrofonok is, de különösen a szoftveres algoritmusok.

  • Shyciii

    veterán

    válasz stellaz #14 üzenetére

    Nem, te nem az ANC-nek olvastál utána...

    "Az ANC egy sor mikrofonnal működik, amelyek stratégiailag egy adott fejhallgató vagy fülhallgató köré vannak elhelyezve, és a fáziskioltás néven ismert koncepcióval. Az első lépés a mikrofonok használata annak meghatározására, hogy a hallgató mit hall.
    Miután a mikrofonok felvették ezt a hangot, a fejhallgatóban lévő digitális jelfeldolgozó (DSP) hardver és szoftver működésbe lép. Itt válik bonyolulttá.
    Valószínűleg hallottál már a „hanghullám” kifejezésről. Ez a hang: rezgések sorozata. Ha veszünk egy hangot, lemásoljuk, majd csak egy kicsit késleltetünk, a hullámok elcsúsznak. Az egyik hullámforma csúcsa egyidejűleg a másik hullámformával ellentétes irányú csúcsként játszik, hatékonyan kioltva egymást."

    Tehát mint látható ebben a "pongyola" megfogalmazásban is, az ANC hatékonysága nagyban függ a mikrofonok minőségétől, számától, és a szoftveres megoldástól (DSP, mint jelfeldolgozó egység). A DSP-k (és algoritmusaik) a 10 év alatt nem csak hatékonyabbak lettek, hanem gyorsabbak is, szal igen nagyot voltak képesek fejlődni. Nem véletlen, hogy még zárt fejhallgatók között is van különbség, hogy mennyire jól működik az ANC (lásd Bose vs. Sony hogy az ismertebb márkákat vegyük alapul).

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz stellaz #16 üzenetére

    Nem. Te csak egy fél mondatot írtál ami egyezik azzal, amit én vágtam be. A megfelelő fáziskioltású hang minősége és mennyisége nagyban függ a kioltás sikerességétől. Ehhez azonban mint 100x-or jeleztem a megfelelő minőségű, mennyiségű mikrofonok kellenek, és egy jó szoftver jelen esetben DSP. Amúgy ha analógiát nézünk, akkor dettó ugyanez a mobilok fényképezőgépes funkciója. Ugyanúgy kettő dolog kell: jó lencse (jó mikrofon a hangot nézve), és egy jó szoftver, ami a lőtt képet feldolgozza, ami minő "véletlen" itt is DSP végzi.
    Azt gondolom mondanom sem kell, hogy az elmúlt 10 évben ez is rengeteget fejlődött.

    ha a füledbe jutó hangok hangnyomásával fizikailag nem birkózik meg.

    Nyilván nem, ha egy sugárhajtómű közvetlen közelében vagy, vagy ha éppen légkalapács mellett mész el. Na de azért nem ez az általános használat.

    Amúgy meg nekem tök 8, hogy mit hiszel el. Tőlem leragadhatsz az állításodnál, míg más szépen nyugodtan használja nyitott, vagy nem agybadugós modelleknél az ANC-t jobb modelleknél teljes megelégedéssel.

Új hozzászólás Aktív témák