Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Hi

    Eléggé kihalt ez a topic... :( Pedig sztem nagyon jó 5let volt elinditani, csak ugylátszik nálunk nincs igény arra, h tényleg jó táskákat vegyünk a sok esetben többszázezres laptopunkhoz. Pfff.... Na de, hogy a lényegre térjek. Egy Dicota BacPac Mission Pure Black tatyó a kiszemeltem egy 15''4 -es notihoz. Kérdések:

    - mennyire strapabíró?
    - birja e a félvállas hordást?
    - mennyire vizhatlan az anyaga?
    - mi fér el benn a a notin meg a tápján ill. egéren kivül?
    - mennyire kényelmes vselet?
    - anyagminőség?
    - notebook -ot mi védi és mennyire jól?

    Nagyjábol ennyi. Ha van ebben az árban (kb 13k) vkinek jobb 5lete, hallgatom.A válaszokért előre is köszönet!

    Chao

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Nah megvettem a Dicota Bacpac Mission 15''4 -es tatyot.Nagoyn tetszik, csak sajna ugynézki h suliba kicsi lenne nekem. Meglátom lehet e nagyobbra cserélni, ha nem akkor eladom. 13,500 ért vettem, 10ért el lehet vinni, ugynézki most. Majd fölrakom az aprohirdetés topikba is.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz bandus #365 üzenetére

    Nos, lássuk csak. A tásak mindenkelőtt nagyon masszív. A notitarto rekesz alulrol és mindkét oldalrol kemény habszerü anyaggal van bélelve, olyan 2-3 cm vastagon. Van benne egy gumiszij amibe a notit belecsusztatva nagyon satbilan tartja.Az elsö rekszbe belefér max 5-6 spirálfüzet, a táp illetve egy egér. Persze magasságban meg van fölöttük helyegy kevés. Itt be van varrva egy kis zsák szerüség tollaknak illetve aprobb dolgoknak. Plussz itt van még 2 hálos zseb amibe az elöb emlitett egeret bele lehet rakni. A tápnak kicsi. A táska elején 2 rekesz van 1 fennt 1 lennt. A fentibe van egy vizhatlan kabelkivezetés, formája alapján discmaneknek tervezték azt a részt. De van benne 2 kissebb tarto, 1 hálos 1 sima. Az also zsebbe belefér egy fél literes innivalo meg mellé vmi aproság abban az esetben ha nincs nagyon telepakolva már a tatyo. Avarrás illetve a cipzárak jo inöségüek. A vállpántok nagyon kényelmesek, az 1vállas hordást is birják (bár még nem mentem vele sehova de otthon kiprobáltam :) ). Van rajta két kapocs egyel a derekadnál tudod rögziteni, mig a másikkal mellrésznél, tehát biciklin motoron is hordhato. A hátrész nagoyn jol ki van párnázva. Megpakolva is (noti, 3kilo taska 1 +aproságok) kényelmesen horható. Nekem nagyon bejön csak sajna egy-két könyvet is kéne vinnem suliba, és azoknak már viszont kicsi.

    Szoval h összegezzünk. Most telepakoltam a tatyot.

    Belefér: 15''4 -es vagy kisebb noti, 6 db spirál füzet +1 normál nagy alaku, 1fél literes innivalo, 1 táp, 1 normál méretü egér, egy szemüvegtok,iratok.

    Mindjárt csinálok rola pár képet.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    A képek nem lettek tökéletesek, csak sebtiben csináltam párat. Este is van, vakuzni is kellett. De ez is vmi szerintem. Íme:

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    Ennyi. 10k -ért lehet vinni. Nem egy turatáska, méretei nem vészesek, inkább mindennapi használatra termett. Kellöen masszív, jó anyagokból van, igényes darab. Sportos és elegáns egyszerre. Ha nincs benn sok cucc kézben is hordható, mert a ''fogantyúja'' :)nem vágja az embere kezét, legalábbis az enyémet nem vágja. 1ok van amiért megválok töle, az hnekem suliba kicsi. Sajna mikor elmentem megvenni nem tudtam semmit vinni beleprobálni csak szemre nézegettem. Amugy ugyanilyen tatyot akarok csak 1el nagyobbat ami 16k körül van. Ezt 13,500 ért vettem, 10ért lehet vinni tekintettel arra, hogy pénteken vettem.
    Amugy gari van rá 1év, bármi olyan gond van vele amiröl nem a használó miatt történt, visszaviszem boltba hamar. Van számla rola, csak együtt vettem egy routerrel, így nekem is kéne. De mivel suli miatt pesten leszek elég sokat igy nem gond h visszavigyem ha tleg olyan baja van ami miatt érdemes és nem röhögnek ki.



    [Szerkesztve]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz bandus #368 üzenetére

    Most az a helyzet, h holnap viszem vissza hatha lesz olyan kedves a boltvezető és belemegy a cserébe egy nagyobbra, ráfizetéssel. Ha nem akkor repül föl aprohirdetések közé, aztán meglátjuk. H mennyi idö alatt kelhet el, az elég változo. Ahogy megfigyeltem sajnos az átlag magyar elég igénytelen ilyen dolgokban (is) Vesz egy 200-300k -s notit aztán meg 2-3k ért egy táskát hozzá.. És csodálkozik h ha leejti vagy esik az eső akkor szevasz noti. Szetm egy ilyen drága kütyü igenis megérdemel annyit h tisztességesen vigyázunk rá. Persze én se vennék 30-40 ezerért táskát mert azt már tleg soknak tartom.Sztem olyan 5-25k ig mozog az egészséges határ. Utána már kicsit elszaladnak az árak.

    Igazság szerint ha lenne felesleges 16k -m akkor megtartanám és megvenném mellé a nagyobbat is. Akkor ez jo lenne haverokhoz ide oda ahova nem kell tankönyv+füzet, suliba meg nagyobb alkalmakra meg vinném a nagyot. Ejj de szép is lenne. :)


    Amugy tervezem h a héten irok erről a tayorol egy cikket h mások is megismerhessék. Sajnos nagyon kevés magyar irás van notebooktáskákrol, pedig jo kis tesztekkel, talán el lehetne mozditani az embereket az igényesebb ugyanakkor még megfizethetö tatyok felé. Ebben a forumban pl. mar láttam sok jonak tünö táskát, csak sajna kevesen irtak részletes infokat és mégkevesebben toldották meg képekkel a véleményüket.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Zanik #370 üzenetére

    Könnyebb, kisebb, olcsobb. :) Nekem a formája nem jön be annyira, de persze ez szubjektiv dolog. Én még szeretnék nézni egy oldaltáskát is viszont itt elég nehéz a dolgom. Ugyanis én egy sportos de azért elegáns, nem tul drága(max 10k) táskát keresnék amibe elfér 1 füzet a noti a táp, meg egy egér.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz vscotina #373 üzenetére

    [link]

    Ezt találtam.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Nah jelentem a táska dolog már nem aktualis. Ma visszavitttem az edigitalhoz ahol készségesen kicsrélték némi ráfizetéssel egy XL -re azaz 15''4/17'' -esre. Számora kicsit nyomaszotan nagynak tünt a táska hisz 520mm magas de, ez ugynézki már elég nagy lesz. Mivel 17'' es notiknak is jo ezért a notitarto része nagyobb. A notit a gumiszijba csusztatva még mellé tok rakni par füzetet, igy elöl elfér a kaja/pia/egér/táp/aproságok. Ez is hordhato 1 vállon bár azért picit nehezebb darab. Meglepödve tapasztaltam, hogy a hátamon ez se néz ki olyan nagyon nagynak. Egyébként ezek a Dicota Mission tatyok olyanok h nem lehet öket ugy megpaolni h kidudorodjanak, ami sztem jo dolog hisz igy nem néznek ki olyan hülyén. Hátrány h emiatt kvesebb cucc megy beléjü mint az első ránézésre bárki hinné. Ezért is kellett nekem ugye a nagyobb. Most ugytünik megtaláltam benne a számitásaim. Már csak egy oldaltáskát keresek ami olyan mint fentebb leirtam. Erről meg majd még irok egy tesztet a hét folyamán valszeg.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Gondwana #378 üzenetére

    Ezeket nálunk is lehet kapni? Amugy sztem joban jársz ha olyat veszel ami nálunk is kaphato mert akkor elmehetsz és megnézheted élőben, hogy tényleg jo lesz e neked. Ilyen rendelgetösdinél ha vmi nem tetszik mikor megkapod a cuccot, akkor ciki. Pont jo példa az én esetem. Megvettem a Dicota 15''4 es mission tatyot. Kiderült h kicsi visszavittem és kicseréltettem, a 15''4/17'' -esre ami meg már tök jo. Notitartorészbe elfér a noti mellé 4-5 spirál füzet, az elsö rekeszbe kaja pia táp egér, megt esetleg egy könyv, bár akor már nehéz lesz kicsit a táska igy az egyvállon hordást elfelejthetem. :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Gondwana #380 üzenetére

    Hát nem akarlak elkedvetleniteni de arra h vkinek ilyne tatyoja van és még ph-zik is, vajmi kevés az esély, de drukkolok h azért legyen vki. ;)

    [Szerkesztve]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Sakál8 #692 üzenetére

    Hali

    Nekem Dicota Bacpac Mission-öm van 15/17es notikhoz való. Szerintem nagyon jó táska bár a merevebb tervezése miatt nem az az agyonpakolható darab, de biztonságos. Szerintem. Árba valahol 10-15k közt van ha még kapni. Hogy a lakkos bevonatot karcolná ez azt nem tudom mert nekem műanyag a notim teteje igaz fényes de nem lett karcos.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák