Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tenken

    őstag

    válasz attila199207 #7043 üzenetére

    Hát, nem lesz könnyű de elvileg nem lehetetlen.
    A gpu chip maga ugyan az. Ott csupán maximum az órajelen kell majd állítanod, hogy ref 635-t kapj.
    A gddr5 a nehezebb eset. Ilyet többnyire csak konténeres tételben lehet venni, de próbáld meg alibaba-n hátha szerencséd lesz és küld pár darab termék mintát az egyik gyártó. Ha ez megvan akkor már csak egy elektroműszerész kell aki leszedi és felforrasztja a régi helyére az alaplapon az új memória chipeket.
    Egy ilyen szakember napi bére pár száz euro, de lehet tudsz alkudni vele.

    Sok sikert!

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • válasz attila199207 #7043 üzenetére

    A benne levő videokártya nem cserélhető, integrált.

    Tenken leírta mit lehet csinálni vele, de őszintén szólva ez nem egy általános eljárás, én is csak kikerekedett szemekkel olvastam.. :D Azt meg sem említem, h a garancia is ugrana miatta.

    Ha kevés a gép video teljesítménye, add el, és vegyél egy olyat, amiben erősebb a videokártya, vagy cserélhető, MXM-es van benne.
    Esetleg mielőtt megvetted, utána kellett volna nézned a video-teljesítménynek. ;)

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz attila199207 #7046 üzenetére

    Hát.. Googleztam egy darabig, de nem találtam rá adatot, vagyis inkább úgy mondanám, arra több fórumban utaltak, h nem MXM-es.

    Ilyenkor azt szoktam mondani, az a legjobb, ha szétszeded, és megnézed.

    Itt egy video a szétszedéséről:
    http://www.youtube.com/watch?v=pqN1m5zhnww
    Elvileg a tiéd is ugyanez.

    Be van rajzolva rajt a GPU, integrálva van az alaplapra.
    Ha MXM-es lenne, ilyesmi lenne:

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Tenken

    őstag

    válasz attila199207 #7048 üzenetére

    Teljesen felesleges. Forrasztva van. Találsz elég képet neten (vagy konkrétan Lenovo Maintenance Manual-ban is le van rajzolva ahogy csont szétkapják, és sehol sincs mxm említve), még csak fel sem kell emeljed a géped. De ha mindenképp csak a saját szemednek hiszel, elég leszedni a fenéklemezt, és látszik ahogy kanyarodik a hőcső a chipeknél. Ott bizony egyben lesz minden.
    Mxm-es gépeket amúgy is más árban mérik induláskor is. Ott kifizettetik azt is, hogy fejlesztheted. Bár.
    Asus-nál volt pofájuk és megfordították a 3.0b-s mxm szabvány nyákját, így ugrott a fejleszthetőség. :DDD Volt bőr a képükön hozzá...
    Fejleszthető gépet akarsz akkor cikra 300k-tól indul itt az aprón az M6600-as precision. Az eleve egy derék kártyával jön, de ha kell simán jó 7970M/680M-el is (mivel dell, ezért a házon belüli alienware-s vendorú kártyákon nem problémázik).

    Szóval. Az mxm-es fantáziálgatást nem érdemes forszírozni. Ami ilyen kiszerelés az eleve a 2-300k-s kategóriától indul (ez az alja csak!). Fejlesztésnél pedig egyáltalán nem lesz biztos, hogy menni is fog a gépedben. Ezeknek jó előre mind utána kell nézni. Másrészt az ilyen mxm-es csúcs kártyák eleve heroin áron vannak. Egy asztali vga-hoz képest 3-4x többet kérnek el ugyanazért a teljesítményért. Neked jó lenne 100k-t kifizetni egy olyan valamiért ami asztali szinten kb 30-at ér? Gondolom tisztában vagy, hogy az ott sem a csúcsot képviseli. Notiban más kérdés, hogy jó, de annyit egészen biztos nem ér, mint amennyit elkérnek érte.

    A Z-s lenovo nem egy rossz darab amúgy. Igaz, hogy túlárazott, mert már majdnem annyi, mint az y580, viszont vga-ban sehol sincs hozzá képest, g580-nál viszont semmivel sem erősebb, de majd másfélszer annyiba kerül.

    Szóval ha erő kell akkor marad a tuning. Igaz, garancia azért sem jár, ha megsütöd a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Új hozzászólás Aktív témák