Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlon

    újonc

    Sziasztok!

    Toshiba C660D laptop, Athlonp340-es proci, 320gb hdd, 3gb ram, Radeon 4200 vga.

    Netezés közben elment a kép, és újraindítás után sem jött vissza. Ledek mennek, cooler pörög, de kép nincs. Szervíz felejtős, átbacnak, lehúznak, vagy nem foglalkoznak vele, max nagy részegységek cseréje sok ropogós 10ezresért. Maradt a Ytube és a gugli. Az ott írtakat végigpróbáltam, akksi ki, bekapcsoló gombal reset, kijelző megvilágítása lámpával, külső monitor. Perifériák egyesével való leszedése, és bekapcsolgatás, gombelemcsere. Eredmény nincs.

    Ekkor már hardver hibára gyanakodtam erőssen. Próbálgatás közben kb 30-40 bekapcsolás, kép abszolút nincs. Fórumokon olvastam, hogy a túlmelegedés miatt a toshibáknál az alapla forrasztásai képesek megolvadni. Hőlégfúvóval pár perces melegítés megoldhatja a problémát. Ehhez sajnos nem volt felszerelésem, de nekiálltam darabokra szedni a gépet, hátha látok az alaplapon valami érdekeset. Nem láttam semmit, így összeraktam. Még egy bekapcsolás reménytelenül, de a kijelző nem indul. Újra ytube, ahol láttam egy videót, hogy a tag a billentyűzet szalagkábelét lecsatlakoztatva elindítja a gépet, és el is indul neki. Mondom ezt még megéri megpróbálni utoljára, mielőtt a kukába helyezném a leendő boldog új roma tulajdonosának. Legnagyobb meglepetésemre beindult, és azóta már túl van egy win10-es telepítésen, és hibátlanul működik a gép, kb 40 óra használat van már benne több újraindítással.
    Kérdésem: okozhatta a helyreállást a billentyűzet lekötése, vagy a vak véletlen csupán, hogy pont akkor kezdett el érintkezni egy szakadás, vagy szűnt meg egy zárlat? Vajon mire számíthatok a jövőben? Tartós tejet már nem merek venni ennek a gépnek. Kinek mi a véleménye, találkozott már valaki valaha ilyen jellegű hibával, pontosabban orvosolt-e már az általam leírt megoldással valaki ilyen hibát?

    [ Szerkesztve ]

  • Atlon

    újonc

    válasz NEMO1968 #13923 üzenetére

    Bocsánat, èn fogalmaztam pontatlanul. Nem csipogott, ès az elindulás után visszakötöttem az eredeti billentyűzetet, tehát a gép az eredeti gyári formában működik tovább. Éppen csak az a 30_40 alkalom zavar, amíg az istennek se volt hajlandó elindulni a keyboard le majd visszakötèse előtt

Új hozzászólás Aktív témák