Új hozzászólás Aktív témák

  • suhancos2

    csendes tag

    Üdvözlet kollégák!

    A probléma nem új, már ezen a fórumon is közzétettem.
    A gép amiről szó lesz: MSI CX700X-013HU
    Termék honlapja

    A hibáról készített képek:

    A hiba leírása:

    Teljesen random módon a kijelző becsíkozódik ahogy a képeken is látható, a hang is kalapál/beakad. Van mikor csak elsötétül, a lényeg hogy teljesen kifagy a gép nem reagál semmire, caps lock, num lock semmi, marad az áramtalanítás.
    Most van 3. alkalommal szervizben. Első alkalommal cserélték a kijelzőt és annak a szalagkábelét és frissítették a BIOS-t. Hazavittem egy órán belül megint fagy. Második szervizelésnél HDD csere volt, hazavittem egy óra nem telt el ismét fagyás...
    A szervizlevélen persze mindig szerepel gyári tesztelés során a hiba nem jelentkezett.
    Mikor másodszor vittem haza az ő általuk telepített teszt rendszert használtam.
    (Win7 Ultimate 32bit)

    Saját észrevételek:

    - terheléstől független: oprendszer üresjárat, böngészés, hd tartalmak, játék, minden helyzetben fagyott már.
    - hőmérséklettől független: hidegindítás 30mp után rögtön, 4 napi 24 órás folyamatos működés után.
    - oprendszertől független: Windows Xp, Vista, 7, Ubuntu 10.04, jogtiszta rendszerek driverek a gyártó honlapjáról letöltve.
    - akkor is ha csak töltőn van, akkor is ha csak akku és akkor is ha mindkettő csatlakoztatva van, lehajtott állapotban is, illetve Hdmi-vel csatlakoztatott tv-n is.
    - rendszerstabilitás teszt Everest-el OK. Gyártó Hdd teszt OK. Szerviz által használt CPU és Memória teszt OK. Windowsba épített tesztek OK.

    Kíváncsi vagyok most mit fognak csinálni vele tippem, hogy memória csere de majd kiderül. Addig is várom az ötleteket és kérdéseket.

    Üdv, Gyuszi

Új hozzászólás Aktív témák