Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manitou

    addikt

    Ez a topic a Nokia 3310 / 3330 készülékkel foglalkozik , mindenki aki szereti a klasszikus Nokiákat , és főleg a 3310-et vagy a 3330-at annak itt a helye :)

    Történet , specifikáció :

    Nokia 3310
    Magyarországon 2000 szeptember - október felé jött be a forgalmazott készülékek közé , 34900 forintos áron. Később az ára 2002-re leapadt 24900 forintra . Szerte a világon több mint 126 millió darabot adtak el . GSM900/1800 frekvencián használható . Eleinte 900 mAh-os Ni-Mh akkumulátorral árulták , később már átváltottak a sokkal modernebb Li-ion akkumulátorra , amely már 1000 mAh kapacitással rendelkezett. Mérete :113×48×22 mm , tömege akkumulátorral együtt 133 g .
    Funkciói között többek számológépet, stopperórát, emlékeztetőt, ébresztőórát, dallamszerkesztőt és további hasznos funkciókat találunk. Négy játékot tartalmaz: Snake II, Pairs II, Space Impact és Bantumi.
    A telefonnal lehetséges a megszokott, 160 karakternél akár 3-szor hosszabb SMS. A Nokia úgy kalkulált hogy egy megszokott képeslap átlagos tartalmát tudjuk egy SMS-be vinni. Elődjével (Nokia 3210) ellentétben már képes rezgő hívásjelzésre is. A telefon támogatja a hangra hívást, amely segítségével beszéd hatására tudunk előre beprogramozott számokat tárcsázni. Nagyon sok elő- és hátlapot vehetünk a telefonhoz és szerelhetünk rá fel , ezeket Xpress coverként még ma is megvásárolhatók , én is rendeltem már nem is egyet :) . 35 beépített monofonikus csengőhangot tartalmaz, további 7 helyre magunk készíthetünk csengőhangokat a dallamszerkesztő segítségével, vagy letölthetünk a készülékre. Különböző profilokat állíthatunk be aszerint, hogy hol vagyunk. Például: ha a Hangos üzemmódot (profilt) választjuk, akkor alapértelmezésben a készülék a leghangosabb csengést és üzenetjelzést állítja be. Ha átváltunk Némára, akkor a telefon nem jelzi hanggal az SMS-t és a hívást, legfeljebb rezgetéssel. A profilok nevét átnevezhetjük.

    Nokia 3330
    Kevésben tér el a 3310-es készüléktől , de azok fontos előrelépéseknek számítanak. Ez a készülék már "CSD" (Circuit Switched Data) bázisú , mely 9.6 kbit/s sebességű adatátvitelt tett lehetővé.
    Ez a fejlesztés azért volt fontos mivel ez a modellt WAP képessé tette , letölthettünk szeretett telefonunkra ezernyi operátorlogót , játékokat , monofónikus csengőhangokat. A Club Nokia szolgáltatással pedig elküldhettük a játékokban elért csúcsainkat ,például az örök kedvenc Snake II játék legmagasabb elért pontszámát. Tölthettünk le meglévő játékainkhoz pályákat is. A külön kapható Xpress cover előlapok kompatibilisek teljes mértékben mindkét telefonnal. A 3330-as telefonokat kezdetben Himalaya white előlappal lehetett megvásárolni .

    Sokan csak megsemmisíthetetlennek , a mobiltelefonok Chuck Norrisának nevezik , mostanában sok meme született róla :)

    Ha valamilyen kérdésed van , segítségre szorulsz , írj bátran ! Megpróbálunk segíteni mindenben amiben csak lehet.

    írta:
    Playstation1

    eredeti hsz:
    Unokaöcsém elcseszte a pinkókdját 3-szor(de hogy hogy tudta ezt elérni azt nem vágom :D

    A puk kódot meg nem találja a telefonjához. Ilyenkor mi a helyzet? Mit lehet tenni?
    (csak azt ne mondjátok hogy kuka :DDD

    [ Módosította: mukibuci ]

  • Manitou

    addikt

    válasz Zordkaszás #2 üzenetére

    Használtan vette valami mobilboltban, de már az aksija is elég szar volt. Akkor lehet jobban jár ha vesz egy újjat.
    Azt gondoltam hátha van valami progi amivel meg lehtne csinálni.

    És ha pl bemegy egy T-mobile-os szolgáltatóhoz(ennél van) akkor ott ingyen és bérmentve megcsinálják, vagy jól megvágják?

  • Manitou

    addikt

    válasz PapaMaci #4 üzenetére

    Az aksi az nem rég kezdte el játszani hogy vagy fél napot bír.
    A Sim kártyát szerintem újonnan vette egy Siemens A35-el asszem, annak nincs meg a papírja. Ezért mondom hogy lehet nem ér annyit az egész.
    Jobban jár ha vesz egy zsír új telót lebeszélhető manival.(egész olcsón egész jókat árulnak már.) Nem tudom mi lehet most a piaci értéke egy ilyen Nokia 3310-esnek gyenge aksival.

  • Manitou

    addikt

    válasz PapaMaci #6 üzenetére

    Majd megkérdem. Tudom én is láttam 2500ért de ezek állítólag gagyik nem gyári akuk.

  • Manitou

    addikt

    válasz PapaMaci #8 üzenetére

    Lehet . Én nem vagyok nagy telóguru. Nem cserélgetem naponta meg hetente, úgyhogy biztos úgyvan ha te mondod. :)

Új hozzászólás Aktív témák