Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aki21

    aktív tag

    válasz Zolibacsi88 #26776 üzenetére

    Szerintem korrekt videó lett. Szájbarágosan és érthetően elmondtál, megmutattál mindent. Szerintem én is rálesek majd a switchemre mert az enyém már 2éves elmúlt tutira nem árt egy ujrapasztázás neki. Tetszett a videó. Esetleg ha csináltál már olyat szívesen megnézném azt is ahogy a joyconok és maga a switch házázt is kicseréled. Köszi ezt a precíz videót. 😉

  • Moby

    addikt

    válasz Zolibacsi88 #26776 üzenetére

    Namost ha én cserélnék pasztát (fogok hamarosan), akkor azt az IHS-ként funkcionáló réz alátétlemezt is leszedném, mert a mag és aközött ugyanaz a kiszáradt trutymó lehet, szal az, hogy az IHS felett van csak kicserélve a paszta, az olyan tessék-lássék megoldásnak tűnik így.

  • petymek

    senior tag

    válasz Zolibacsi88 #26776 üzenetére

    A videóval kapcsolatban egy megjegyzés, az SD slotba egy kártyát bele kell helyezni, és ténylegesen ellenőrízni működőképességét. Az, hogy a menüben rendben levőnek tűnik, kevés. Gyakorlatilag csak réz huzalból áll ez a pici áramköri lap, a vezérlő chip nem azon helyezkedik el. Ha már úgy is megbontottad, ellenőrzéshez ajánlom ezt használni. A csatlakozó visszarakása könnyen szopatóssá tud válni, különösen gyakorlat nélkül, a videón nagyon könnyűnek tűnik. A szivacs eltávolítása után, azt ugyanúgy visszarakni gyakorlitag nem lehet (leszedésnél pl. könnyen szakad). Egyébként a Tegráig bontanám, és onnan pasztáznám.
    Szemtelenül fiatal vagy :)

    A te írásodra, de elsősorban nem neked szánt válaszban térek ki, a paszta típusa is itt válik lényegessé, mert ha valaki elektromosan vezető típust választ, és az vagy a bő mennyisége, vagy felmelegedés következtében felhígulva a Nyákra kerül, rövidzárlatot csinálhat.
    Míg egy elektromosan szigetelő paszta esetén max. szennyezett lesz, ami semmilyen hibát nem okoz. Amellett, hogy konkrétan a switch esetén, a bolhafinggal elérhető mértékű "javulást" eredményez az első paszta használata. De normál felhasználás mellett,

    Bárminemű switch szereléshez általában, amennyiben a gyári állapot megtartása, visszaállítása fontos, vagy akár transzparens burkolat kerül rá, esztétikai okok miatt, akkor ne csupasz kézzel csináljuk.
    A hőterelő lemez olyan anyagból készült, amiről kéz érintése után, az újlenyomatot többet tökéletesen eltávolítani nem lehet. amennyiben lenyomatos lesz, és azt eltüntetni próbáljuk, úgy annak a nyoma fog meglátszani. Homogén soha többet nem lesz.

    A végére, de a legfontosabb az elektrosztatikus feltöltődés elkerülésére nagyon odafigyelni. Műszálas pulcsi és társai messze kerülendőek.
    Ilyenkor a NYÁK (PCB) egyetlen rossz érintésével, könnyen továbbítható olyan "áramütés" a készülék felé, ami az addig életet jelentő füst távozását segíti elő :)
    A leírtakat sokadik switch megbontása alapján írtam.

    [ Szerkesztve ]

    Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

Új hozzászólás Aktív témák