Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz Padam #924 üzenetére

    FTZ + Z váz nem igazán szeeti a Tamront, főként a G1 szériát. Konkrétan a 24-70 G1 kuka volt, ment piacra. De régi Sigmák nem működnek normálisan. G2-re lesz majd panasz itt ha jól tippelek, de én pl soha nem vennék már Tamront kb semmiből. (ez persze egyéni szoc problémám :) )
    Sigma 85 Art és 35 Art tökéletes ftz-vel. Sőt igazából minden art amit próbáltam vagy használok az hibátlanul fut. Van Eye Af, van stabi, és af sebesség is teljesn korrekt.

    Van a Nikon 28-75/2.8, az egy átcimkézett Tamrn G1. Az normálisan megy, szóval érdekes ez a Tamron- Nikon viszony.

  • Timer

    veterán

    válasz Padam #924 üzenetére

    Tőlem olvashatsz korábban is itt 70-200 G2 tapasztalatokat, de leírom gyorsan. Amit tudni kell erről, röviden:

    - Ha fel volt konfolva dokkolóval az objektíved élességpontokra, az nem fog menni Z vázon, mert hiába van PDAF és CDAF is a Z sorozatban, működési sajátosságok miatt nem fog érvényesülni az objektív AF finomhangolás. Minden más beállítás természetesen működni fog. Ha mégis tolni kell a fókuszon valamiért, marad a szokásos vázban módosítás, de az meg olyan, amilyen...

    - A fókusz rendszer érezhetően lassabb FTZII-vel, mint natívan. Pont D750 >> Z6II viszonylatban van tapasztalatom. Működik minden MILC-en ezzel az obival, de lassabb; pláne Pinpoint üzemmódban tetű szegény (ami elvileg teljes CDAF), ráadásul én bizonytalanabbnak is éreztem. Úgy mondanám, hogy singleAF esetén talán nincs érdemi különbség, de folyamatos AF esetén nekem minden módban lágynak tűnt egy kicsit. Nem vészes, átmenetileg lehet vele élni, de amennyire penge az objektív D750-en, annyira lágynak tűnik néha Z6II-őn. Fontos, hogy nem életlen, de lágy, és nem mindig, tesztábrára lőve szinte soha, de való életben nézve meg rendszeresen. Majdnem egy teljes évig használtam az új vázon az obit, de végül inkább eladtam, mert mindig úgy éreztem, hogy nem annyira éles, mint amennyire tükrösön volt. A natív 70-200-zal megkaptam a tökéletesen éles érzést.

    - FTZ-vel baromi hosszú lesz már az objektív, nekem alig fért be a táskámba, erre figyelj azért.

    A többivel nincs tapasztalatom, de úgy tudom, hogy a 90-es egyáltalán nem megy, a 15-30-as meg firmware függvénye.

    [ Szerkesztve ]

  • Viperator

    őstag

    válasz Padam #924 üzenetére

    Sigma Artjaim vannak és tökéletesen végzi a munkát, volt egy G1 Tamronom és nem valami jó, azt eladtam.

    [ Szerkesztve ]

    "Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz Padam #924 üzenetére

    Iazából megfordítom akérdést. Mi a fenének akarsz váltani milcre? Mi az ami megéri a baromi nagy felárat számomdra?
    Anyigioldalra lefordítva. Ha fotózol és ebből élsz, akkor minden ismerősöm azzal találta magát szemben hogy a piac egyre rosszabb. Rossz hasonlít, de olyan mint kisbolt harca a multik ellen. Ott is mindenki bízott magában, a vége meg az hogy tavaly a másdoik félévben 4000 kisüzlet zárt be. (ez csak élelmiszer/vegyeskereskedés)
    Fotós piacon az hogy minden megyeszékhelyen évente 30-50 új papírt kapott fotós lép ki a piacra... plusz ennél több végzettséggel nem bíró is ezzel akar újként foglalkozni, akkor hidd el nem a milc vs dslr hozza meg a megváltást. Viszont csökkenő bevételek mellett a milc egy brutál kiadás. Nekünk pl csak a CFE kártyaváltás és a gyors SD-be belement pár éve a váltáskor mondjuk 500e. Mert a közhiedelemmel ellentéteben nem csak vázból kell pót, de kártyából is, akkuból is (közel 30e a C akku, míd a D750 a sima régivel is sokkal többet bír). Jobb fogáshoz kell a markolat, ami újonnan 190e. Szóval két akár használt Z6II (Z6III szerintem túőlárazott baromság lett a Nikontól 1.25 milkáért, plusz markolat... és ez 2x ... 2.8 milka a két váz) A dslr jól elvolt a 24-70/2.8 F obival. 300e alatt. Z-ból ezt hsználtan kapod meg kb 700e-ért. Tele szintén 300e vs 800e (használt példányok).

    Ezt úgy írom hogy milc van, dsr volt. És ebből élek.

Új hozzászólás Aktív témák