Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz alratar #14759 üzenetére

    Meglepne. Ha igen, akkor abbol nagy pofaraeses lesz.
    Lattam en azt a kodot, amit csinal az AI. Szep es jo, amig az a feladat, hogy adjon ossze ket szamot, de ha elkezd bonyolodni a dolog, az a vege a nagy AI hasznalatnak, hogy tobb idobe telik kikonyorogni tole valamit, ami mukodik, mint siman megirni kezzel es kesz.
    Arrol nem is beszelve, hogy nyilvan nem fogja betartani a coding standardokat meg nem epp karbantarthato a cucc, szoval jelenleg ugy mukodik az egyenlet, hogy minel tobbet hasznalsz AI-t, minel tovabb a projekt alatt, annal nagyobb bajban leszel, mikor ennek el kene kezdenie osszeallni egy egessze es jol mukodnie.

    Biztos vagyok benne, hogy lesz jopar ceg/management, akik minden letezo tanacs meg figyelmeztetes ellenere eroltetni fogjak a nagyon aktiv AI hasznalatot, es abban is biztos vagyok, hogy ezek a projektek nagy bajban lesznek par evvel kesobb. Bugok, kesesek, kaszalt projektek, csodbe meno studiok lesz ennek a vege. Tippre mostantol ugy 2-4 ev mulva fogjuk ezt latni.

    Persze amig mario meg flappy bird szintu jatek kell, az AI ugy tunik, mint isten ajandeka az emberisegnek, szoval ezt szerintem sokan be fogjak szopni.

    Ahol tenyleg van ertelme az AI-nak, az az AI alapu auto code completion a fejlesztoi kornyezetben. Az valami zsenialis, meg ugy is, hogy az ido feleben akkora baromsagot tippel, hogy ihaj. A masik feleben viszont tenyleg jo, es akkor sokat gyorsit a mindennapi munkaban, de ennyi. Addigra mar ugyis tudod, mit akarsz, ott mar csak annyi segit, hogy nem kell begelepni, hanem csak nyomni egy tab-ot. Es akkor sporol 1-2 percet. Jo, ez osszeadodik, tehat a munka legtrivialisabb resze ilyen szempontbol gyorsul, de ennyi.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák