Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Venkman

    tag

    válasz _drk #4148 üzenetére

    Ps-en játszok, nincs PC-m, Xboxom (nincs időm sem jelenleg két konzolra), a Cloud szerintem ergya, de érdekel a kb. 2025-ben megjelenő TES VI, úgyhogy szemetek :) Viccet félre téve, tényleg sajnálom, ha nem tudok majd vele játszani, de ezt teljesen elfogadom, konzol exkluzív cím lesz, rendben. Én komolyan szeretném ha az xboxnak jó minőségű, vonzó exkluzívjai lennének (tudom, most is van, tudom, számomra még kevés a vásárláshoz). Kell az erős konkurencia, hogy ne szívja le a pénzéhes Sony minden fillérünket egyeduralkodóként a piacon. Egy dolgot viszont nem szeretnék: hogy a Gamepass modell sikeres legyen. Értem, hogy az MS leginkább ebből remél pénzt a jövőben, de rohadtul torzítja a portfóliójukat, GaaS, F2P modellű nagy címek, vagy hónapokig játszható batár RPG-k, amiket nekem, tényleg hónapokig tartana végigjátszani, ha csak azzal is játszanék kizárólag. A múltkor berakott képen is talán egy db, sztoriközpontú, normál játékidejű single játék van a Psychonauts 2, az érdekel is. És értem, hogy az MS exkluzívok mellett ott vannak GP-ben az indie címek, kisebb léptékű dolgok, de mit tegyek, azokból szökőévente hoz lázba valamelyik. Szóval, ha a GP nagy siker lesz és a Sony is inkább ebbe az irányba megy el a fejlesztéseivel, annak nem fogok örülni. De úgy látom, hogy ők is érzik ezt, szerintem nem véletlen, hogy annyira kevés digital gépet gyártanak, hogy a ps5 játékok nem kapnak a storejukban komoly leárazást, szerintem a Sony a lehető legtovább klasszikus konzolgyártóként akarja pozícionálni magát, nagy, blockbuster, AAA exkluzívokkal, ahol a minőségért ráadásul extra felárat kérnek. Ugyanakkor a világ nem ebbe az irányba megy, náluk is folyamatosan nő a digitális kontent értékesítésének aránya, az IAP, meg a DLC bevétel, szóval nem tudom meddig tudják ezt tartani. Most még megosztoznak a piacon és én csak remélni tudom, hogy nem a Microsoft útja a jövő.

Új hozzászólás Aktív témák