Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz arnyekxxx #6 üzenetére

    Azért a PH!-nak még inkább szívesen fizetnék extra szolgáltatásokért (ha szükségem lenne rá, vagy jótékonykodásból), de ezeket a giga cégeket miért akarnám hízlalni? :F Egyik se olyan fontos, hogy az adataim lopásáért még fizessek is, ha egyszer csak fizetős lenne a faszbukk például, akkor simán nem használnám tovább.

    Azt hiszik ezek a kapzsi IT cégek (vagy nem is tudom minek kell ezeket nevezni), hogy majd mindenki mindenért fizetni fog havidíjat, hát remélem jól pofára fognak esni.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz Somatom #59 üzenetére

    "az okosteló nélkül bankolók vannak kevesebben"

    Valószínűleg igaz, de elég szomorú, hogy egy bugos, szar, mindenki számára átjáróház, állandóan magunkkal hurcolászott vacaktól függjön minden pénzünk. Ez a gagyi, gyerekeknek gyártott műanyag, kislakatos ládában tartjuk a család megtakarítását kategória.

    És így az SMS-ben jelszó küldés is értelmét veszti, mert egy okostelefonra megérkező SMS semmivel nem jobb, mintha Messenger üzenetben küldenék a kódot.

    Szerintem aki kicsit is komolyan gondolja a biztonságot, annak alapnak kéne lenni, hogy az okostelefon csak miniszámítógépként megy, ott se a legkritikusabb dolgokra használva, telefonálásra és SMS-re meg legminimálabb butatelefon (nem új kínai Nokia, amin ugyanúgy van 4G internet, oprendszer stb.).

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz Somatom #63 üzenetére

    Tőlem nyugodtan függővé teheted egy kütyütől az egész életedet, nem nekem fog fájni ha fail lesz ;]

    #64:
    Érdekes. Mondjuk az átlag egységsugarú user-nek lassan nincs is más eszköze, mint az okostelefon, ilyen nagy versenyben nem nehéz nyerni :DDD A viccet félretéve elég meglepő eredmény, hogy tud nagyon biztonságos lenni valami, ahol ha nem adok minden szarhoz engedélyt akkor semmi nem működik normálisan, ha azt akarom hogy működjön akkor meg az utolsó pistike app is hozzáfér mindenhez... Valaki lelesi hogy milyen Z betűt rajzolsz a feloldáshoz, aztán rögtön hozzáfér minden SMS-hez, IM-hez, e-mailhoz. Az iPhone-ról esetleg még jobban el tudom képzelni hogy biztonságos, de egy ilyen android...

    Igazából már maga alapvetően az nem biztonságos, hogy egy olyan helyen fut össze minden, ami állandóan ott van veled mindenhol, könnyen ellopják, összetörik stb. Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy IT szempontból mennyire biztonságos (milyen könnyű feltörni).

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák