Új hozzászólás Aktív témák

  • Rowon

    veterán

    válasz #54625216 #59 üzenetére

    "egy sor ma hivatalos vagy félhivatalos kommunikációs csatornához nem lenne kötelező megosztani a privát adataidat egy magáncéggel, ami gátlástalanul visszaél velük."

    Szerintem az adatgyűjtést ma már nem lehet kikerülni, van olyan Linux rendszer, aminek önként szoktam megadni, mert úgy gondolom, hogy megérdemlik. Valamelyiknél meg választási lehetőségem sincs, pl. Win10. Google, Microsoft, egyéb "ingyenes" szoftverek, amik adatokat gyűjtenek a háttérben, ezzel már nem lehet mit kezdeni, ez így fog maradni. Tavaly még nagyon úgy voltam, hogy hú de durva dolog ez, aztán szabaduljak meg a Google-től telefonon is, meg mindenhol. Most meg úgy vagyok vele, hogy kb. lesz*rom. Annyit megtettem, hogy Windowsról Linuxra váltottam, így a telemetria ezen részétől megszabadultam, de a keresők között a Google-t kivéve nem találtam még olyat, ami tényleg használható lenne. A Kacsás kereső nem lenne rossz, ha jó lenne valamire... Tudtommal Bing alapokon nyugszik, amit soha nem használok, mert rém pontatlan.

    Böngészők szintén zenész, Firefoxot használok, de ott is hiába kapcsolod ki a telemetriát, megy a háttérben az adatáramlás.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Új hozzászólás Aktív témák