Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beren

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Komoly problémám van a következő konfiggal:

    alaplap: Asus ROG Strix B450-F Gaming (az utolsó előtti, 4402-es BIOS-szal)
    processzor: AMD Ryzen 7 2700X (gyári órajelen)
    hűtés: Cooler Master MasterLiquid ML240L
    memória: Kingston HyperX Predator KHX3200C16D4 2x8GB DDR4 RAM
    HDD, SSD: 1x Samsung 860 Pro SSD, 2x Samsung 860 Evo SSD, 1 WD 1TB HDD (ennek nem tudom a pontos típusát)
    VGA: ASUS GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB
    táp: Cooler Master MWE Gold 750W (MPY-7501-AFAAG)
    ház: Be Quiet! Silent Base 600
    UPS: Eaton Protection Station 800
    monitor: LG Flatron E2251
    hang: Focusrite Scarlett 2i2 2nd gen
    egér: Logitech M705

    A gond: a gép gondol egyet és kikapcsol - nem úgy "Start menü - Leállítás" jelleggel, hanem egyszer csak megáll, mintha elment volna az áram, se kép, se hang. Egy-egy ilyen leállás után a ház kapcsolójával nem lehet visszakapcsolni, csak úgy, ha áramtalanítom a gépet (lekapcsolom a táp kapcsolóját) 5-10 másodpercre. Utána újra lehet indítani, de megint leáll, hol már a bekapcsolás után azonnal, azaz a Windows boot-ig el se jut, hol bebootol és megy a gép pár percig, fél óráig, utána hal meg a fenti módon. Amikor sikerül bebootolni, a Windows logjában nincs a fenti hibára utaló bejegyzés, csak a váratlan újraindulás. A processzor nem melegszik túl - ha sikerül beboot-olni, akkor stresszteszt alatt, 100%-os terhelésnél sem megy 70 fok fölé (terhelés nélkül 36-38 fokos). Adalék infó: az UPS nem áll le, amikor a gép, ami még rá van dugva (monitor, nyomtató), megy tovább (persze ettől még lehet rossz).

    Mi lehet a probléma, mit és milyen sorrendben érdemes végignézni? Alaplap? Táp? UPS? Valami más?...

    Előre is kösz a tippeket!

    Beren

    [ Szerkesztve ]

  • Beren

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Kösz a tippeket! Első körben én is a tápra gondoltam, úgyhogy azt ki is cseréltem. Most a gépről írok, egyelőre megy, de majd meglátjuk - ha megint szórakozik, a következő, amit ellenőrzök, az az UPS lesz.

    A földelés elvileg rendben van. Van itthon egy APC túláramvédő elosztó, azt kibányásztam a helyéről és bedugtam abba az aljzatba, amiről a gépem megy - ha nem lenne földelés, jelezné, de nem teszi. :)

    Beren

Új hozzászólás Aktív témák