Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tequila86

    tag

    Sziasztok!

    Setupom lent olvasható. Júliusban vettem újan boltból processzort, M.2 SSD-t, RAM-okat, alaplapot. A tápot egy kollégámtól vettem, ő is valakitől használtan. Minden más a régi setupomból került át az új gépbe, ezen alaktrészek boltból újannon kerültek hozzám. Akkor 3 nap hibamentes működést követően a proci elhalálozott. A jelenség az volt, hogy bekapcsolásnál lefagyott, majd többet képet nem adott. Alaplapon Dram hiba világított, ha reseteltem akkor CPU hiba. Kaptam másik procit, 1 hónapja megy rendesen, ma viszont kisebb anomáliával volt dolgom és gyanítom, hogy nem utoljára. A gépemet egy másik szobába költöztettem és már nem tudtam bekapcsolni. A hibajelenség teljesen ugyan az, mint amikor meghalt a procim, csak most előtte nem fagyott le a gép. Dram hiba az alaplapon, ha resetelek akkor CPU hiba. RAM-okat azért átmozgattam, megfújkáltam, kábeleket leellenőriztem. Mivel semmi eredmény, azt hittem megint meghalt a proci, vettem gyorsan egy 12400f-et, mondom nem szórakozok én ezzel az e-core procival, elengedem, viszont mikor betettem a gépbe, a hiba továbbra is fenn állt. Itt gondoltam, hogy valami egyszerűbb dolog lehet. Nem hiszem, hogy hiretelen egy gépmozgatásnál elhalálozna az alaplap vagy a RAM modulok, nekiálltam megkeresni. A tápegység moduláris, átpakolgattam a kábeleket másik foglalatba, de nem nyert. Következőnek a videokártya egy másik foglalatába tettem egy másik DP kábelt és egy csapásra megjavult a gép. Safe módban indult, mert processzor csere volt de az újraindítás után mintha soha nem lett volna semmi baja. Azóta már tesztelgettem pár órát, ki-be kapcsoltam párszor, újraindítottam, jelenleg működik.

    A kérdésem az lenne, hogy ha a DP kábellel vagy a videokártya DP foglalatával volt gond, akkor az alaplap miért Dram és CPU hibát dobott a qled sorban? Miért nem ment el a VGA-ig? Illetve ha nem valószínű, hogy a DP kábel vagy foglalat volt a ludas, akkor mi lehet és mitől javulhatott meg a gép? A jövőben szeretném elkerülni ezzel a vívódást.
    Én nagyon gyanakszom a tápegységre. Érdemes lehet cserélnem? Ezen setup előtt 1 hónapot ment a régiben is, ott nem okozott gondot.

    A DP kábelről annyit kell tudni, hogy fém borítású, hozzáért a gépházhoz és zárlatot okozott, emiatt nem adott képet a videokártya a monitornak, ezért cseréltem le még a regi setup-omnál egy műanyag borításúra. Azzal is voltak néha ilyen problémáim, de a kábelt megpiszkálva újra adta a képet. Most, újra a fém borításút használom. A videokártya DP foglalatára egyáltalán nem gyanakszom, mert ez a jelenség a korábbi kártyámnál kezdődött. Azóta gépház csere is volt, de mivel az újnál is belefutottam, maradt a műanyag borítású kábel.

    Minden lehetőséget szeretnék megvizsgállni. Előre is köszönöm a segítségeket! :R

    i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

  • Tequila86

    tag

    válasz KROK640 #49798 üzenetére

    :R

    i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

  • Tequila86

    tag

    Sziasztok!

    2 napja kezdődött a probléma film nézés közben. A kép szinte megállt, kb. 1 képkocka / 5 másodperc volt, a hang ment tovább, a kurzor rendesen működött. A lejátszó programból nagy nehezen kiléptem, más programot meg tudtam nyitni, pl chrome, de hosszú másodperceket kellett rá várni. Előtte több órát ment a gép, használtam. Nem sokat tököltem, reset megoldotta. Ma újra jelentkezett a probléma kb. 1 órára felálltam a géptől és amikor visszaültem a Win11 így fogadott. Pl. jobb egérgomb asztalon működik, kb. 10 másodperc után jelenik meg. Start menü nem jön fel, hogy ki tudjam kapcsolni a gépet. Reset ismt megoldotta.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez mi lehet? Hol keressem a hibát és milyen megoldásokat javasoltok?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

  • Tequila86

    tag

    válasz Csorbi #50049 üzenetére

    Szia! Hőfokok rendben, aida64 kalóz verzió. Hdd sentinel, szintén kalóz, ssd rendben. De nem is terhelés alatt jött elő a hiba egyik alkalommal sem. Volt egy nvidia driver frissítés pár napja, összefügghet? Ha mégegyszer produkálja újrarakom a rendszert, hátha.

    i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

  • Tequila86

    tag

    Sziasztok!

    Pár naponta azt csinálja a gépem, hogy minden USB eszköz kikapcsol pár másodpercre, majd újra működnek. Egér, billentyűzet, vezeték nélküli töltő és fejhallgató. Mi lehet a probléma?

    i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

  • Tequila86

    tag

    Köszi a válaszokat!
    Első körben leszedem a vezeték nélküli töltőt. Ha nem hoz javulást akkor megnézem, hogy a BIOS mennyi feszültséget monitoroz az 5V ágon. Másik tápom sajnos nincs. De bizakodó vagyok, mert tényleg mintha a vezeték nélküli töltés óta lenne ez a jelenség.

    i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

Új hozzászólás Aktív témák