Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Nálam két furcsaság van:

    Az egyik, hogy egy 10+ éves LG monitort úgy érzékel, mintha hangkimenet is lenne rajta, holott egyáltalán nincs. (HDMI-be dugott konvertált VGA)

    A másik ebből adódik, hogy minden egyes újraindulás után, a hangkimenetet valamiért automatikusan a monitor nem létező hangjára teszi, minden alkalommal kézzel kell a helyes kimenetet kiválasztani.

    A furcsa az, hogy hiába lőttem le eszközkezelőből, Nvidia control panelből, vezérlőpultból, akármi, a következő indításnál mintha misem történt volna, megint a monitorra rakja a hangot. Bárkinek bármilyen ötlete? Hiába dugtam a hangfalat jack-be, optikaiba, stb semmi nem változtatott a helyzeten.

    Nem vészes, csak nagyon idegesítő.

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz MrDerekas #40343 üzenetére

    Mint írtam, már ott is próbáltam :D

    Igen, így belegondolva lehet az átalakító a ludas. De gondolom erre meg akkor nagyon nincs orvosság, mert anélkül meg nem tudom hova dugni a monitort :))

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Nemrég elkezdett a gépem heti több alkalommal kékhalálozni, nagyrészt "error in nopaged area" hibával. Mielőtt újraraktam, akkor már 3 napban 5 BSOD-t produkált. A reinstall 1 hétig kb meg is oldotta a problémát, de ma megint megkaptam, sőt, csak ma 2 alkalommal úgy indult újra, hogysemmi BSOD, simán sötétség aztán restartolt (a perifériák áram alatt maradtak, azok csak a restart idejére mentek el egy minimálisat), Event Viewerben a következő bejegyzés rögzült:

    Pontosan ugyan ez az üzenet van bejegyezve 12:33:03-kor.

    Kezd gyanús lenni valami HW error, lehetséges?
    Futtattam egy pár óra MemTest-et a múltkor még, nem talált semmi hibát.

    Konfig:
    Ryzen 7 5800X (1-2 hónapos, egy Ryzen 5 2400G-t váltott)
    2x8GB Kingston HyperX 3200MHz DDR4 CL16
    RTX 3060
    Mobo: Asus Prime X370-Pro
    3xHDD, 1x Sata SSD, 1x NVMe SSD
    Táp: Chieftec A80 Bronze 500W
    3x case fan

    Mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz RVR400 #47508 üzenetére

    Szia, köszi, megnézegettem:
    Memória: 1.35V DOCP profil
    SOC: 1.0V (Auto)
    CPU: 1.1V-1.43V (Auto)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok,

    Hónapok óta szenvedek egy olyan problémával, hogy a gép random crashel, teljesen előreláthatatlan indokoktól, néhány alkalmazásban nagyon gyakran.
    A gép: Asus Prime X370 Pro AM4, Ryzen 7 5800X, 32GB DDR4 3200MHz, RTX 3070, eVGA supernova 850W.
    A probléma a procicserével kezdődött. Amióta a 2400G-t leváltottam erre, azóta vannak ezek a tünetek. Lényegében megfagy a kép, pár sec múlva teljesen reboot. Event Viewerben nem látszik semmi nyoma, csak a kernel power lost.
    Amit már próbáltam: Kicseréltem a tápot, kicseréltem a ramot, újraraktam a gépet teljesen, visszaraktam win10-et, win11-et, monitoroztam cpu hőt, alig éri el a 90C-t néha, videórender alatt.
    Az alkalmazások amiknél gyarkan crashel: Photoshop, videórender.
    Ahol ritkán, de váratlanul: Mindenhol máshol. Simán nézek valami videót vagy olvasgatok és hopp meghal.
    Mivel minden mást kicseréltem ezért 2 dolog marad ami gyanús, a proci maga, vagy az alaplap, mivel procicsere után kezdődtek a gondok. Proci még bőven garanciális, fél éves sincs, alaplap más kérdés mert az van vagy 5.

    Melyiknek lehet nagyobb valószínűsége? Hogy tudnám kitesztelni őket?

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Igenigen, legújabb.

    A háttértárak, vinyók stb mind maradtak, azok ugyan azok amik előzőleg is voltak. Mit kéne csekkolni rajtuk?

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Jaa hogy így :D

    Van a gépen, futtattam egy gyorstesztet meg felülettesztet meg ilyeneket, minden zöld. :)

    @hardcore: Hát meglátjuk, pont az volt benne a mázli, hogy nem kellett hozzá lapot venni. De ha más nem marad akkor kénytelen leszek :D

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok,

    Nem teljesen "mi baja" a gépemnek, inkább csak, hogy mi lehet rosszul kötve, mi ér hozzá mihez?

    A gond az lenne, hogy akármikor elmegyek az asztalomtól, és visszajövök, a fém része az asztalnak áthúz minimálisan megráz, olyankor pedig még a monitor is elalszik 3-5 secre, majd mint ha mi sem történt volna, folytatja a működését minden.

    Ez csakis akkor jelentkezik ha visszaülök az asztalhoz, ha itt vagyok és úgy nyomkodom stb akkor sose történik meg.

    Ezen kívül mintha a pc backpane is valamiért áram alatt lenne, mert mikor próbálok bedugni USB-t vagy hasonlót akkor elektromosan serceg ha nem találom el elsőre és mondjuk a fémhez érek.

    Itt hol lehet a baki? Mi lehet az ami nem jól van szigetelve/földelve és feltölti ezeket/az asztalt?

    Jelenleg úgy van a gép, hogy van egy elosztó ~2m-re tőlem, oda van lerakva a gép, onnan 2 kábel jön csak ide, ami egy darab USB egy USB hubba, egy darab HDMI a monitornak. Ezen felül a monitor, hangfalak stb az ide van bedugva, ahol ülök, ugyanazon elosztóból kivezetett másik elosztóba (mivel itt nincs konnektor). A fő elosztóban még 120W telefontöltő amivel a céges gépeimet és telefonomat szoktam tölteni.

    Mellékelek egy nagyon gyorsan összedobott nagyon gány ábrát is, hogy kb hogy van a setup.

    Hogy lehetne kideríteni, hogy hol van a probléma? Kezdem nagyon unni, hogy állandóan megráz. :DDD

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz ferkovics #50434 üzenetére

    Köszi a tippet, most megpróbáltam úgy kialakítani, hogy max 1 elosztónyi leágazás legyen, s első 10 perc alapján eddig nem csinálja.

    Remélem tényleg ez lesz a megoldás :D

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Új hozzászólás Aktív témák