Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kattt01

    tag

    Sziasztok, nemrég vettem új gépet és sajnos nem felhőtlen az örömöm:

    A probléma, hogy minden alkalommal, amikor bekapcsolom nem kapcsol be rögtön, hanem hallom és látom a ledeken, hogy felvillan, felpörögnek a ventik, majd csatt és leáll, elsötétül, majd ez újra pár másodpercenként, van, hogy tovább jut, de aztán a BIOS töltőképernyőnél, vagy a windows bejelentkezésnél jelszavam gépelése közben egyszer csak lefagy a kép és SEMMIT nem tudok tenni, egér, billzet, semmi nem mozdítja ki, mehet a hard reset. Viszont egy idő után, sok-sok próbálkozás után mindig bekapcsol és akkor több-kevesebb ideig tudom használni (van, hogy napokig is), de előbb-utóbb megint belefutok a képlefagyós problémába. A gépet magam raktam össze, elvileg minden jól be van kötve. A vas a következőkből áll össze:

    - FSP CMT210 fekete-piros számítógép ház
    - Gigabyte GA-B250-HD3P alaplap
    - Gigabyte GTX1060 6GB GDDR5 AORUS GV-N1060AORUS-6GD videokártya
    - Intel Core i5-7500 BX80677I57500 processzor
    - Corsair Vengeance LPX Black DDR4 2400MHz 8GB (CMK8GX4M1A2400C14)
    - Corsair 60GB Force LS CSSD-F60GBLSB SSD meghajtó
    - Crucial 120GB SSD
    - WD 160GB HDD (SATA2)
    - Samsung 1000GB HDD (SATA2)
    - Corsair 550W VS550 CP-9020050-EU tápegység

    Nincs itthon még egy gépem, hogy nagyon sok próbálkozásra legyen lehetőségem, esetleg valamik nem kompatibilisek egymással, vagy talán a táp kevés a konfighoz?

    Előre köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Kattt01

    tag

    Sziasztok,

    Tudjatok esetleg melyik komponenssel lehet gond az alabbi konfigban a leiras alapjan?

    Nem a videokari, vagy a tap lesz a ludas, mert videokari nelkul is produkalja a hibat, a tap pedig cserelve lett.

    Ami tortenik, hogy bekapcsolom a gepet es teljesen jol fut, egeszen addig amig egyszer csak fekete kepet ad es teljesen non-reszponziv lesz, ilyenkor csak a hard kikapcsolas segit. Az hogy ez mikor tortenik teljesen veletlenszeru, valamikor 10 perc, maskor egy nap. Ha videokarival nyomom akkor fekete a kep, ha alaplapival akkor feher kep.

    Elore is koszi!

    - FSP CMT210 fekete-piros számítógép ház
    - Gigabyte GA-B250-HD3P alaplap
    - Gigabyte GTX1060 6GB GDDR5 AORUS GV-N1060AORUS-6GD videokártya
    - Intel Core i5-7500 BX80677I57500 processzor
    - Corsair Vengeance LPX Black DDR4 2400MHz 8GB (CMK8GX4M1A2400C14)
    - Corsair 60GB Force LS CSSD-F60GBLSB SSD meghajtó
    - Crucial 120GB SSD
    - WD 160GB HDD (SATA2)
    - Samsung 1000GB HDD (SATA2)
    - Corsair 550W tap

  • Kattt01

    tag

    Sziasztok, furcsa problemam van a gepemmel. Nemregiben koltoztem Budapestre Londonbol es a koltoztetok a butorokkal egyutt a gepet is szepen osszecsomagoltak es idehoztak. Miutan kibontottam es bekotottem kezdodtek a furcsa tortenesek, amik azelott (Londonban) sosem fordultak elo.

    A gepet, valamint a monitort, mivel UK-s plugom volt hozzajuk egy UK-s elosztoba (tulfesz-vedos) dugtam be, annak a veget pedig egy atalakitoval a magyar fali konnektorba.

    Elso dolog ami feltunt, az, hogy ha mar egy kis/kozepes erohatas is eri a gephazt (hozzautodik a labam pl), akkor azonnal elmegy a kep es a ventillator elkezd izombol porogni, kb mint egy porszivo olyan hangos lesz es csak a hard reset segit rajta, kulonben csinalja a vegtelensegig.

    A masodik furcsa dolog, hogy most a lakasban van egy osregi hutoszekreny ideigenesen es amikor hallom, hogy annak a motorja beindul, vagy leall, akkor a monitorom kepe elmegy (feketebe valt, kikapcsol) 1-2 masodpercre, majd visszajon a kep. Kiprobaltam mi van ha kihuzom es aztan visszadugom a hutot es voila, amint visszadugom megismetli a dolgot a monitor.

    Nem tudom, hogy a ket dolog osszefugg-e, de az biztos, hogy valami nagyon nincs rendjen es addig nem is hasznalom nyugodt szivvel a gepet amig ezek a dolgok fennalnak.
    Elore koszi!

    Ui.: speceket nem irok, nem hiszem, hogy a tuneteknek barmi koze lenne hozza.

  • Kattt01

    tag

    válasz d@minator #43972 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

    A gépet újra összeraktam, régi hűtőt selejteztem és már egyik hiba sem jelentkezik. :))

Új hozzászólás Aktív témák