Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz 42861 #28213 üzenetére

    A "Temp" könyvtárakat ürítetted már?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz 42861 #28213 üzenetére

    Üdv! Kicsit hosszú lett, de gondoltam inkább leírom részletesen, minthogy utólag kelljen pótolgatni.

    Hanyas TC? Vélhetőleg nincs bekapcsolva a rejtett és rendszer fileok mutatása. Temp mappa meghízhatott, de a TC ha nem is mutatja a rejtett cuccokat egy mappa össz méretébe attól még beleszámolja a rejtett almappákat is (8.51a 64b legalábbis tuti). Lomtárürítési javaslatot gondolom zokon vennél, így e poén erejéig említem csak meg. :) A "System Volume Information" mappa is el tud durvulni, abban tartja a rendszer pl a rendszer-visszaállítási adatokat, ezek súlyos gigák is lehetnek. Első körben javaslom, hogy nézd meg a Win7 mit tud kipucolni saját erőből: Start menüből Számítógép/Computer megnyitása; C meghajtóra jobb klikk és Tulajdonságok/Properties, és az első, Általános/General fülön a Lemezkarbantartó/Disk Cleanup gombra katt. A listát, amit kis idő alatt összerak böngészd át, szerintem lesz jó pár nagyobb hordalék is, töröltesd vele amit fölöslegesnek tartasz. Szubjektív, hogy mit igen és mit nem, én pl töröltetem vele a miniatűröket is, sorba állított hibajelentéseket, ideiglenes fileok és ideiglenes internetes fileok is mehetnek a levesbe. Ja, és ha ezt még nem csináltad meg soha akkor esélyes, hogy lesz egy több gigás elem is ami egy korábbi update által egy nagyobb adag kakit ki tud pucolni.

    A rendszer visszaállítás által használt területet így tudod megnézni: Start menüből Számítógépre jobb klikk és Tulajdonságok, a megnyíló ablakban bal oldali menüben az alsóra klikk (Advanced system settings, nem tom magyarul minek sikerült fordítaniuk, csak emiatt most nem teszem át magyarra, a többi magyar menüpont neve is lehet, hogy pontatlan), a megnyíló ablakon az Advanced/Haladó(?) fülön a harmadik keretben (~Indítás és helyreállítás) klikk a gombra. A felugró panelen írja mennyit eszik, tudod módosítani a keretét, és töröltetni is tudod az adatokat. (lásd kép)

    Javaslom, hogy TC-ben ilyenkor kapcsold be a rejtett és rendszer fileok mutatását, úgy könnyen meg lehet találni, hogy hol bujkál a szemét.

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • codec

    senior tag

    válasz 42861 #28213 üzenetére

    Inkább fájlrendszerhiba lesz. Próbáltad a lemezellenőrzést?

    Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

Új hozzászólás Aktív témák