Új hozzászólás Aktív témák

  • gizmoboy

    csendes tag

    Sziasztok!

    A fateromnak adtam a régi számítógépem, de valamiért nem működik rendesen. Nálam is
    jelentkeztek már gondok, épp nyár volt, úgyhogy főként a hűtésre gyanakodtam, ezért én már többet nem is használtam. Aztán pár hónapja elvittem a gépet a fateromnak, mert neki még ennél gyengébb gépe volt, kiszedtem a belsejét a régi házából, kipucoltam minden alkatrészt, és beletettem egy jóval nagyobb, masszívabb házba, és bővítettem még fél gigával a memóriáját. Tehát a konfig most így néz ki:

    alaplap - ASUS K8N nVidia nForce3
    processzor - AMD Athlon 64 1800 Mhz
    memória - 2 db Hynix + 1 db Kingmax 512 MB 400 Mhz = 1,5 GB
    videokártya - Inno3D GeForce 6600 GT 128 MB DDR3
    tápegység - FSP 350W
    merevlemez - Western Digital 250 GB 7200 rpm 16 MB cache
    DVD-RW - 1 db LG + 1 db Toshiba-Samsung
    floppy - Samsung
    hálókártya - TP-Link Wi-Fi 108 Mb/s

    Ami a problémákat illeti, többféle jelenség fordult elő (a régi és az új házban és összeállításban egyaránt!):
    - a Windows nem indult el, mert már közben lefagyott a gép... még akkor sem, ha az egy teljesen frissen felrakott Windows volt, amire még egyetlen más programot nem telepítettem, sőt előfordult, hogy a Windows telepítés közben is megakadt a gép
    - a Windows betöltésénél kiírta, hogy hiányzik valami system32-es fájl, ezért a gép nem tud elindulni... pedig teljesen rendben állítottam le
    - előfordult, hogy a Windows indításakor a felbontás nevetségesen alacsonyra ugrott 8 bit színmélységgel, és nem is lehetett feljebb rakni, újraindítás után szerencsére visszaállt

    A faterom elvitte valami szombathelyi PC szervízbe, ahol azt mondták, valószínűleg a merevlemezzel lesz a gond, ezért beadtam a szervízbe (bőven tart még az 5 év garancia), ahol kivizsgálták, és mindent rendben találtak. Itt tart most az ügy, tanácstalan vagyok. Tudna valaki tippet adni, melyik hardver okozhat még ilyen hibát?

    Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák