Új hozzászólás Aktív témák

  • Szipoly

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy Dell Optiplex 745, ami pár napja nem működik megfelelően.
    A gépben a Dell táp, Dell alaplap mellett, 2*1gb DDR2 ram, és egy Pentium D dolgozik.
    Múlt héten kezdte el, hogy hirtelen leállt (nem mindig sötétedett el, volt, hogy egy színt mutatott míg nem áramtalanítottuk), újraindítás után pedig pár percig, néha pár óráig működött, majd ugyanúgy leállt.
    Ma már csak a betöltőképig jut el (Win7 Üdvözöljük!), aztán leáll (táp, ventik nem állnak le, míg nincs áramtalanítva).
    A HDD 100/100-as (a probléma első feltűnése után néztem), pakolászgattam a ramokat (jó pár éve 478-asomnál ez volt a bevált módszer), kipucoltam, és újrapasztáztam az egészet, próbáltam másik tápot, sajnos változatlan eredménnyel.
    Próbáltam usb-ről futtatni Ubuntut (telepítés előtt kipróbálható opcióval), ugyanaz a jelenség, mint az alap Win7-nél: töltőképernyő > kb. 1mp-re megjelenik az asztal > majd fekete képernyő (egyszer piros volt :P ) és sehova tovább áramtalanításig.
    Igyekeztem a lehető legtöbb hibát kizárni, de nincs másik gép, amiből tovább próbálgathatnám, hogy melyik komponens a ludas.
    Ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond, és miként orvosolható, annak nagyon örülnék :)
    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    - http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

Új hozzászólás Aktív témák