Új hozzászólás Aktív témák

  • Diabolis

    tag

    Imádom... Valaki azért szereti a régi autót, mert nincs pénze újra... :W :W :W
    Az elektromos autóval alapvetően semmi bajom, amíg nem akarják a jelenlegi kínálatot rám erőltetni. Nekem nem felel meg és kész (cégesről beszélek). Az asszonynak már el tudnám képzelni, ellenben nem óhajtom egy ház árát rákölteni egy kocsira. Ahogy lesz új EV 4-5 millió körül, ami kiváló töréstesztet produkál, és legalább két éves modell, veszek neki.
    Személy szerint az EV-vel az automata váltó a fő problémám. Nem szeretem. Ettől nem érzem magam kevesebbnek, mások a pacalt nem szeretik. Ízlés kérdése és kész.
    Új VS régi:
    Minap volt "szerencsém" egy fullos Sportagehez. Csilivili kijelző hegyek, érintős gombok, mindenasszisztens. A sávtartó majdnem az árokba fordított az első alkalommal (középen kátyú, jobb szélén jég). A keréknyomás figyelő is visított, miközben a saját kijelzője szerint is 2,4 volt minden kerékben. Két nap után kussolt el, addig hibajelzés volt a műszerfalon. Engem pedig az zavar... Oké, a fűthető kormány rohadtul tetszett. Azt valahogy be kellene aplikálni a huszonéves "roncsaimba".
    Céges, Peugeot expert: 20+ ilyen autó van csak a mi csapatunkban. Nemrégen kaptunk öt zsír új darabot. 12.000 km körül három ment a szervizbe, adblue tartály cserére. Az enyém 60.000km-nél közölte, hogy vigyél ugyanezért ugyanoda. Javítás több mint félmillió forint. Ez egyetlen alkatrész. A Vectrát majdnem ennyiért kilakatolják és lefényezik. Vagy felújíttatom a komplett blokkot. A Gastrának pedig kicserélném a felét.
    A 20+ autóból havonta legalább egy megy a szervizbe (vagy viszik), de amikor az ügyeletes autója rohad le, az nem vicces.
    Röviden: szerintem az új autót ritkábban szerelteted, de akkor mélyebben nyúlsz a zsebedbe mint ha egy régit csináltatsz. Elég ha a szerviz óradíjakat veszed alapul. Már pedig ha a garanciát meg akarod tartani (ami gyakran fő érv egy új autónál), akkor nem a szomszéd Pistához fogod betolni olajcserére 20.000-ért, hanem a szalonba sokkal többért. Így én a régire szavazok. Kevesebb kütyü, kevesebb hibalehetőség. Ettől még ha valaki új autót akár venni, akár elektromost is, tegye. De ne akarja rám erőltetni a saját véleményét, majd amikor nem sikerül, ne habzó szájjal ugasson.

    A személyeskedésbe forduló sértegetést pedig rendezzétek személyesen. Ha ilyesmire vagyok kíváncsi, meglesem az indextelexhávégés fosbúk kommenteket. Köszi.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák