Aktív témák

  • Bikanyál

    újonc

    Sziasztok!

    A kérdésem a következő lenne:
    Már szinte mindent elolvastam, de egyre inkább él bennem a tudat, hogy bizony elhalálozott a kártyám. Sokat gondolkoztam rajta, hogy vajon miért. Én csináltam valamit rosszul, vagy pedig csak ennyi volt az életideje. Kérdésem lenne hozzátok, hogy jó a megállapítás nálam, s erre fel is kell majd készülnöm a későbbiekben?

    Még hat évvel vásároltam egy ASUS GTX 550 Ti-t. Lett volna pénzem jobbra is, de valahogy nem vagyok akkora játékos, hogy akár száz ropit is kiadjak egy kártyáért. Aztán kicsit beleuntam a kompromisszumokba, amit kellett kötnöm, így úgy döntöttem, hogy veszek egy új kártyát. A döntéssel nagyon szerencsém volt, ugyanis egy hét volt fizetésig, s a kártya vásárlásig, amikor is bekapcsolva a gépet a kártya ventilátorai felpörögtek, s iszonyatosan hangosan pörögtek, de kép nem volt. Kivettem, s alaplapi videokártyával működött minden. Gondoltam meghalt a "drága".

    Az utód egy Gigabyte GTX 760 lett kemény 75 ropiért, ami nekem sok volt, mert nem szántam rá ennyit. Eltelt három év, miközben szinte minden lecserélődött a gépemben a kártyán kívül. Gondolkoztam cserén, mert már ez is elavulni látszódott. Egészen addig, míg egy nap be nem kapcsolva a gépemet ugyanaz a tapasztalat fogadott, mint az elődjével: hangosan pörgő ventilátor, kép semmi, csak abban az esetben, ha alaplapi videokártyát használok. Próbáltam már mindent, akkor törődjek bele, hogy meghalt a kártya???

    A kérdést azért tettem fel, mert sajnos ahogy néztem ebben az árkategóriában meglátásom szerint elkeserítő a helyzet. Egy VGA-t nem egy, vagy két évre akar venni az ember. Vennék ismét egy 760-at, de már forgalomban, újonnan nincs sehol. Ráadásul integrált kártyával még a Mario sem fut el.

    Van még valami, amit megpróbálhatok, vagy adjam fel a reményt, s új VGA vásárláson törhetem a fejemet? (Ha meg előrelépést akarok, meg gondolom marad a 970, mert a 128bit rémisztő a 960 részéről).

Aktív témák