Új hozzászólás Aktív témák

• proci985

MODERÁTOR

válasz ChromeX #473 üzenetére

nos, volt benne egy olyan bug, hogy az ellenfelek köridejét nem a valós idejük alapján számolta a program a szakaszonként menj legjobb pontot -emiatt szándékosan nem időt írok- résznél, hanem köze volt hozzá az autód teljesítményének is. meg talán még a csillagok állásának, de ebben nem vagyok biztos. amíg gyengébb autód volt, addig a dolog nem is volt veszélyes... vagy ha volt alternatív verseny. mert ugye az ellenfelek előnnyel indultak, mivel te startoltál az utolsó helyről. és ha javítottad az idejüket, azzal nekik megmaradt a pontjuk, tehát hiába voltál te a jobb, 5ször simán begyűjtötték egymás után a pontokat, ha nem tudtál előzni.

ez egy ideig zavaró volt, ámde ott vált a dolog rondává, amikor is eljutottál a grip király előtti sorozathoz... ahol kettő ilyen is volt. a hatból. és mindenképpen dominálni kellett. a másik négy futamot lazán meg lehetett nyerni egzotikus (==szupersport) és tuner (==japán kb:DDD) kategóriával is... és egész egyszerűen ez a kettő megnyerhetetlen volt. értsd, pagani zonda, agyontuningolva és pályára hangolva, 36mp körüli köridő, 3 kör alatt kört verek mindre, és kikapok(!!!!). ok. előkapom a 240SXet, szintén rongyá tuningolva és beállítva, szintén jól megyek, szintén kikapok, még az előzőnél is durvábban. olvasgatom fórumokat... veszek egy mustangot, szintén rommá tuningolom, valamit állítok a felfüggesztésen és kormányművön (ugye a dologhoz hozzátartozik, hogy szimulátorokban jeges pályán egyszerűbb bevenni a kanyart, mint emlegetett darabban alapbeállítások mellett... azt hiszem 25-75%nál már az autó hajlandó is volt kanyarodni). köridő 56s körül(!), lejjeb nem tudtam faragni mert ugye homokból várat nem lehet építeni (pontosabban olyan 45-50re talán le lehetett volna nyomni, ha nem szúrom el totálisan a beállításokat, ami következtében szó szerint küzdeni kellett vele, hogy ne álljon keresztbe)... és lazán nyertem. felmerül a kérdés: hogy ha nem csak a köridőd számít, akkor mi a fenéért versenyzésről szól... ilyen alapon be lehetne rakni egy halálán lévő trabantot, amit semmi nem tudna megverni, mert hát ahhoz képest jól megy...

a dologhoz hozzátartozik, hogy volt egyetlen szupersport, amivel a feladat abszolválható volt: a mclaren f1, megtuningolva és pályára állítva. 32s körüli köridővel. na azzal úgy lehetett nyerni, hogy még az első pont előtt le tudtad vele hagyni a másik hármat, 32s es köridő mellett. azzal se volt egyszerű nyerni, de alapjában véve ha jól nyomtad a gázt/nitrot, akkor megoldható volt. ott is meg tudták javítani ugyan a pontjaidat (gyakorlatilag ehhez a leglassab kanyarban 240 fölött kellett volna menni, ami simán képtelenség) két részen, de a másik kettőn a 370 körüli átlagsebesség miatt nem sikerülhetett nekik;>