Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • togvau

    senior tag

    Hello
    OOtthonra szeretnék egy napelemes rendszert összerakni, de a házban 3 fázis van szétosztva.
    Hello
    Otthonra szeretnék egy napelemes rendszert összerakni, de a házban 3 fázis van szétosztva, szobánként változik melyik melyik.
    Látom hogy vannak ilyen jó kis okos, töltésvezérlővel egybeépített inverterek, amik hiány esetén az állami hálózatról engedik át az áramot.
    Na nekem valami olyasmi kellene, csak ez úgy hogy három fázisú. Amiket találtam azok viszont ilyen brutális ipari tizen kilowattos cuccok voltak, ár nélkül, de ránézésre milla fölötti árakon.
    Annyit lehet ezekre hatékonyabban rákeresni? Vagy van valami konkrét tipp?
    Még az is hozzátartozik hogy ugye emiatt hogy szobánként más más fázis, a fázisok terhelése is asszimmetrikus. Az mennyire lenne gáz?
    Vagy inkább fázisonként egyfázisú inverter-akkupakk-napelemek? Vagy közös akkupakk, közös napelemek, akkukról pedig párhuzamosan 3 inverter a 3 fázisra?

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    válasz MrZed001 #26009 üzenetére

    Köszi!

    Igen, hálózatos szigetüzem

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    sziasztok, van pár nagy akksim, amik bár használtak, eléggé jó körülmények között voltak tartva (áramszüneti tartalék, tehát folyamatos csepptöltés alatt, nem magyar pártállami előírások miatt pár év után állapottól független le kell cserélni, így került hozzám), de mivel nevetséges összegekért vennék meg őket, inkább felhasználnám, házi erőműnek.

    Szóval egyrészt szeretnék egy napelemes töltésvezérlős invertert, ami át tud kapcsolni a rá dugott hálózatra, ha nem süt eléggé a nap, és az akksik is lemerültek. Láttam pár ilyet, kínából elég jónak látszók vannak, amik a másodperc tört része alatt átkapcsolnak, így hagyományos pc sem indul újra, de elsőnek itthon keresnék, akár használtat is.

    Mivel ahogy látom a 3 fázisúak iszonyat túlárazottak (3 fázis van a házban szétosztva), ezért maradok ott, hogy csak az egyik fázis zöldenergiásodik.

    Szóval milyen tippek vannak ilyen töltésvezérlő-inverterre? Milyen keresőszavakkal lehet ezeket keresni, ami ezeket tudja? Úgy látom a "hybrid inverter" a legközelebbi?

    Tavaly kaptam tippet egy árusra, aki hollandiából levetett (mert teljesítményük 90%-ra csökkent meg már 10 évesek voltak, így a hanyatló nyugaton az már cserés) napelelemeket árult, de ő már nem árul. Ilyen tippek is jöhetnek :)

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

Új hozzászólás Aktív témák