Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kardkovacsi
senior tag
Bárki nézi ezt? Nálam azon akadékoskodtak a telepítők, hogy nem akarták a házon belül húzni a DC kábelt, mert a kábelcsatorna vége a tetőről a villanyszekrénybe jött ki és AC meg DC nem mehet egymás mellett.
Kijött az ELMŰs figura, lecserélte az órát, lefényképezte az inverter alját és ment is. Semmit nem nézett meg.
Ilyen alapon mehetett volna belül is, egy kábelcsatornával kevesebb lett volna a ház oldalában de egy kis plusz meló a telepítőnek. Szerencsére olyan helyen van ahol max füvet nyírni fogok lejárni, meg kívülről nem látszik egy beugrás miatt. -
Chal
addikt
Itt van egy jó összefoglaló. A 6.2.2.4-es pont lehet hogy érvényes rám, de nagyon nehéz kimérni a nélkül hogy kimásszak a tetőre, és pont 10m körül billeg a dolog. Remélem azért, hogy belül lesz. Persze az egész elvi kérdés igazából, szinte biztos, hogy soha senki nem fog felmenni a tetőre méregetni, és 10cm-eken rugózni. Na de ha eleve felrúgjuk a szabályokat, akkor rúgjuk fel rendesen, és ne is legyen felszerelve ez a szar ugye
Fifi: Kb. elkerülhetetlen hibrid rendszert építeni (azaz vezeték + wifi + valamelyik iot mesh megoldás, pl. zigbee, vagy zwave), itt persze azért érdemes letenni a voksot valamelyik két utóbbi között (zigbee vs zwave), mert felesleges háromnál több megoldást terelgetni.
A Blitzwolf jó, a kérdés az, hogy cserélhető e rajta a firmware éppen, nem követem, mert nekem nincs (wifi esetén Shellyket használok, vagy saját építésű dolgokat). A kettes számú szabály ugyanis az, hogy cloud only cuccot nem engedünk be a házba, vagy ha gyárilag mégis az, akkor legyen hozzá alternatív firmware, amitől nem lesz az.
Ha nulláról kezded az egészet, akkor pedig eleve javaslom a Home Assistantot a Domoticz helyett, sokkal fejeltebb, nagyobb fejlesztői közösséggel rendelkező megoldás, a Domoticz kezd egyre inkább háttérbe szorulni. De ez itt nagyon off, ajánlom a szomszédos okosotthon topicot, ott 100%-ban ez a téma, és kb. minden második kollégának van Blitzwolf SHP-je.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest