Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz layerke #6650 üzenetére

    Szuper lett! :R
    Próbáld esetleg a napi bontást, mert így túl sok adat zsúfolódik egy képre, és ez miatt elvesznek a részletek szerintem. Nézd meg ezt a képet pl.:

    Ez egy ECO27-es inverter, és van hozzá SensorBox is. Ha kirajzolom a besugárzást, a környezeti hőmérsékletet, és a panelhőmérsékletet, mellé illesztem a DC feszt és áramot, akkor már itt is sok az infó, és csak úgy lehet kezdeni vele valamit, ha közben az egérrel nézem az értékeket, mert szimplán túl sok az infó ahhoz, hogy első ránézésre beszédes legyen a garfikon (szerintem)!

    A hőfok/termelés összefüggésre sokkal beszédesebb egy 2 munkapontos, eltérő tájolású rendszer:

    Itt nagyon szépen látszik, hogy ahogy nő a besugárzás, úgy nő az áramerősség, ugyanakkor csökken a feszültség, hiszen nő a panel hőmérséklete. Ahogy megy le a nap, csökken a besugárzás, csökken a hőfok, és nő a panelhőmérséklet. Erre szoktam népi bölcsességet meglovagolva azt mondani, hogy a kevesebb néha több! :K
    (Ezek Fronius adatok, nem is olyan szépek maguk a gyári grafikonok, mint ha a saját adatokból csinálnék grafikont, mint pl. ez (újat készíteni most macera lett volna), de azért megteszi! :B )

    Itt egyébként jóval laposabb a dőlésszög, ami miatt a reggeli/esti árnyékhatás kevésbé látványos nyáron, és a Huawei 20KTL is picit másképp dolgozik, mint a Fronius, de ez már tényleg csak részletkérdés... :B

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák