Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz LOTR #367 üzenetére

    állítása szerint teljesen valós helyzet lehet az, hogy az alapanyagok megrendelésétől számítva (amire általában már előleget kérnek) fél év elteltével sem biztos, hogy ki lesznek fizetve a cégek

    Ezt mondjuk nem tudom honnan. Nyer az ember mondjuk január végén legkésőbb. Ekkor visszajelzek a kivitelezőnek, csak hogy tudjon róla, dolga még semmi nincs. Ekkor van fázisbővítés nélkül 6, azzal 12 hónapom, hogy egyáltalán jelentkezzem az áramszolgáltatónál, hogy helló, szeretnék HMKE-t, csinálhatom-e egyáltalán.Eddig a kivitelezőnek még mindig semmi dolga. Áramszolgáltató ráadja az áment, mivel a projekt befejezési határideje 14/18 hónap, a villanyos ámen után van még mondjuk 6-7 hónap kivitelezni, ekkor lép egyáltalán képbe a napelemes cég (ők kérhetnek 40%-nyi előleget, mielőtt egy kapavágás is történik, tehát már elfekszik az ismerős állítása), ha felrakták, én készre jelentem, ezután pedig 30 napon belül megkapják a maradékot (persze ha a benyújtott papírokkal minden rendben és nem kell hiánypótlás meg korrekció. Szóval annyira nagyon azért nem szar a helyzet ez ügyben, hogy mennyi lesz jövőre a napelem ára (lesz-e egyáltalán termék), az sokkal neccesebb szerintem. Főleg, ha emiatt mondjuk sokan kivárnak az áramszolgáltatós elkezdéssel, aztán a végére tornyosu egyszerre egy tonna meló, mert előtte meg csak a malmozás volt, no, én ettől is félnék kivitelezőként.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák