Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz bobace #212 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy az egyrészt csak a támogatott részre vonatkozik (de vonatkozhat az egészre is, nálam lényegtelen). Ráadásul nem úgy, ahogy írod, hanem fordítva, az inverter teljesítménye fölé max 20%-kal lehet panelezni (ami logikus is).

    A beépített napelemek összesített névleges teljesítménye legfeljebb 20%-kal haladhatja meg a hálózatra kapcsolódó inverter(ek) összesített névleges hálózati csatlakozási teljesítményét.

    A legkisebb 1 fázisú Fronius 4,5kWp tehát ezt 5,4kW-ig engednék napelemileg, ez nálam szóba sem jön, egyrészt az 1 fázis 2,5kW korlátja miatt (már ha az 1 fázisos verziót választom, valószínű ennek lenne értelme, mert fogyasztásnövekedés azon kívül, hogy a melegvizet átterelem villanybojlerre, biztosan nem lesz), másrészt fogyasztás alapján 2,35kW-ig vagyok csak jó eleve napelemre.Tehát ha jól gondolkodom, akkor állambácsi ad 6 panelt, én fizetek mellé még kettőt és akkor az inverter max teljesítményének környékén sem járok, sem az egy fázis miatti 2,5kW*1,2-őt nem érem el (főleg, hogy keletre néz a tető és nem délre, tehát eleve soha nem fog tudni fullon menni). De lehet, hogy teljesen hülyeséget gondolok/mondok, mert csak másfél napnyi intenzív információszerzés áll csak mögöttem, tegnapelőtt még azt sem tudtam, hogy eszik vagy isszák ezt a napelemesdit :).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák