Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebijani1982

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy Pocophone F1, Vodafone vagy Facebook beállítási problémám van-e.

    Voda Infinity+ csomagom van, de Facen, ha élő videót szeretnék csinálni, akkor az:
    Ellenőrizze az internetkapcsolatot hibaüzenetet kapom. Ami fura, hogy Wifi-n is.

    Pocok jelenleg 10.3.5-ön működik, de előző verziókon is fennállt a hiba.
    Esetleg valakinek valamilyen ötlet?

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz Diák66 #53097 üzenetére

    Egy évvel ezelőtt, megkerestek telefonon, hogy hűségidő lejárta előtt tudok hosszabbítani. Nagyon vártam már a Huawei Mate 20 Pro-t, így nem kértem akkor készüléket, DE többször rákérdeztem, hogy ha kijön/előrendelhető lesz, akkor ér-e valamilyen hátrány akkor, ha a telefonos ügyintézővel hosszabbítok...

    Természetesen nem fog hátrány érni.

    Kijött a Mate 20 Pro az órával előrendelési akcióban.
    Csak új előfizetéssel tudtak volna kiszolgálni vagy, ha ugye nem hosszabbítok korábban...

    Amikor jeleztem a problémát, hogy a telefonos ügyintéző azt mondta nem fog hátrány érni készülékkel kapcsolatban, akkor a központ email címét adták meg, hogy ott panaszkodhatok.

    Természetesen email váltás után jött a lerázó üzenet, hogy az előrendelés kifutása után természetesen vehetek Mate 20 Pro-t, óra nélkül ugye....

    Így lett pár hónappal később inkább egy Pocophone F1 a P9-em utódja....

    Most ismét kapom az üzenetet már az alkalmazásban, hogy online már hosszabbíthatok.....

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz csipuka #53100 üzenetére

    Üdv!
    Nem bugyuta a kérdés.

    Fent is írtam, hogy Mate 20 Pro-ra gyúrtam az ajándék órával.
    Ezért is kérdeztem meg a telefonon felkereső ügyfélszolgálatostól, hogy lesz-e valami hátrányom, ha bejön a teló...
    Az üf-estől azt a választ kaptam, hogy semmi gond nem lesz.

    Aztán az előregisztrációkor benyögték, hogy csak új előfizuval vagy ha nem hossabbítottam volna...
    Nem tudtak mit kezdeni azzal, hogy a saját üf-es kolegájuk a központból azt mondta, hogy no para....
    Vásárolni tudtam volna, amikor befejeződött az előregisztráció és a boltokban is megjelent már a teló, persze óra nélkül....
    Ma már nem bánom, Pocophone F1 és Amazfit Stratos lett helyette... (olcsóbban)

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    Valakinek jött már értesítés tárgy ajándékról a UPC-s kérdőíves móka után?

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz w.miki #53727 üzenetére

    Üdv.
    A Jó dolgok, kifejezetten jó dolgok.
    Legtöbbször persze bepróbálkozik még az Infinity+-osoknak is az adattöblettel, de olykor lehet X % havidíjkedvezményt is dob. Azt érdemes elfogadni. Ha nem fogadod el amit ad, akkor olykor lehet még egyszer-kétszer próbálkozni. De előfordul, hogy benyögi, hogy most nincs új ajánlatuk számodra.

    Érdemes bepróbálni, Infinity+ -os díjcsomagom van, én ki szoktam használni a havidíjkedvezményt, ha dob. Az adattöbletes ajánlaton meg vigyorgok és nem fogadom el.

    Én appból intézem, illetve ott találkoztam vele először, így nem tudom, hogy honlapon működik-e.

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    Sziasztok!

    Myki gyerekórával kapcsolatban lenne kérdésem.

    Az elmúlt időszakban (2-3 hét) nektek nem dobálta el a kapcsolatot az óra?
    Nálunk, folyamatosan azt írja az app, hogy Nincs kapcsolat az órával + dátum.

    A fura az, hogy egyből megcsörgetve az órát a gyerkőc felveszi és tudunk beszélni.
    A beszélgetés után 1-2 percen belül helyreáll a kapcsolat és a pozíciót is mutatja, valamint az akku stb. adatokat is...

    Eszköz vagy hálózat gond lehet szerintetek?

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz 4Grider #66566 üzenetére

    Jó kérdések, megnézem! De nem figyeltem még, hogy egyáltalán van-e frissítés az órára.
    Az órán nincs sok beállítási lehetőség.
    A pozíció küldésért felelős szoftver alvásba menetelét sem érteném, az előző mondatom miatt és amiatt, hogy közel egy éve hibátlanul küldte az adatokat...

    De átbogarászom a telefonos appot, hátha abban lesz valami beállítás.

    Köszönöm a tippet!

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz #72445440 #67190 üzenetére

    Nem értelek!
    Szerződést kötök valakivel, aki nyújt egy szolgáltatást! Ha kihasználom a szolgáltatásban foglaltakat, akkor még én leszek a bumburnyák?

    Veszel egy havi bérletet, de csak 3 buszvonalon használod és kizárólag heti egy alkalommal, hogy ne terheld túl a szolgáltatást?

    Gondolod, ahol a nagyobb csomagot biztosítják az ügyfélnek, ott az általad felvázolt használati mutatók vannak?

    Infinity world-ot használok, pont azért, hogy bármikor, bármit megtehessek. Ha hívni akarok valakit, akkor hívjak, ha útközben stream-et nézni, online játszani, akkor azt.
    (51 GB-nál járok a hónapban, 6-án van fordulóm)
    Érdekes módon még egyszer nem rinyált a voda, hogy hát nem úgy gondolta a korlátlanságot és jó lenne már egy kicsit mást is csinálnom, mint az ő hálózatát használni...

    Írta valaki a pincében is térerőt.
    Próbáljon meg Sárospatakon netezni voda hálózaton. Olykor még nyílt téren is humoros...

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz #72445440 #67196 üzenetére

    Nem akartam minden egyes felhasználást leírni.
    De ha úgy adódik én is beszerzem telóra a filmet, programot.

    De nem értem, miért baj, ha valaki a rendelkezésre álló szolgáltatást kihasználja...
    Elég sokszor mozgatok az otthoni gépről a telefonra akár több gigát is, amikor utazom.
    Ez miért "korrektebb" felhasználás, mint a torrent vagy bármi más? Lefoglalom a hálózatot? LE!
    A szerződésben a szolgáltató vállalta, hogy biztosítja a lehetőséget rá? IGEN!
    Innentől kezdve a legkevésbé sem érdekel, hogy más, aki ugyanúgy leszerződött a szolgáltatóval, éppen mire használja a hálózatot.
    Ha túlterhelődik, az nem az ügyfél/ügyfelek hibája, hanem a szolgáltatóé, hiszen ő szerződött arra, hogy biztosítja a korrekt hozzáférést! Ha több szerződést köt, mint amit a szolgáltatása elbír, az előbb - utóbb visszaüt rá, az emiatt elégedetlen ügyfél/ügyfelek máshova viszik a pénzüket. (Lásd, a te példád a Telenorral! Rájöttek, hogy nem bírja a hálózat, így változtattak / az ügyfél nem volt elégedett a szolgáltatással, váltott!)
    Egyébként a sima Red korlátai pont a Telenoros történéseket erősítik! Csak itt finoman... Rájöttek, hogy nem bírja a hálózat a korlátlan sebességet annyi ügyfélnél, így valahogy kezelni kellett a terhelést...
    Megoldották.

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    Sziasztok!

    SMS-s mobilparkolásnál figyeljetek oda!
    13.000 Ft-ra sikeredett a legutóbbi.
    Sms-ben elküldtem a rendszámot, ahogy kell, Balatonfüreden. Sétálásból visszatérve a kocsihoz vár a mikuláscsomag. A parkolóőr mutatja, hogy nincs a rendszerükben a parkolás megkezdése.
    Ajánlotta, hogy hívjam a szolgáltatót.
    Felhívom őket, kb. 15 perc után kapcsolt is a rendszer. Elmondom a hölgynek, hogy elküldtem az sms-t, a parkolóőrnél meg nincs a rendszerben a megrendelt szolgáltatás. Természetesen legyek kedves megadni az üf biztonsági kódom. Látja, hogy elküldtem az sms-t, de valamiért nem indította el a rendszer a parkolást!
    (Nem használtam még sms parkolást, így nem tudtam, hogy kellene jönnie egy sms-nek, hogy elindult a parkolás. A parkolóautomatán sem láttam ilyen tájékoztatást. Csupán a rendszámot küldjem és a végén a leállításhoz a STOP szót.)
    Szó - szót követett, a hölgy jóváírásként a büntetés összegét a következő telószámlán jóváíratta a rendszerrel.
    Szerencsére az elbachott hangulaton kívül így kár nem ér, csupán még egy bosszúság (sorbanállás) lesz a csekkel...

    A hölgyet kérdeztem, hogy akkor most el kell-e küldenem a Stop szót vagy hagyjam a fenébe.
    Azt mondta nem kell. Ennek ellenére elküldtem, s milyen érdekes arra az sms-re már kaptam visszajelzést, hogy nincs parkolásom a rendszerben....

    Katyvasz viszont annál inkább...

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz 4Grider #67919 üzenetére

    Az automatán nem volt feltüntetve!
    Nem használtam még ezt a fajta szolgáltatást, így csak az automatán lévő utasításokat követtem.

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz rothfb #67927 üzenetére

    Van egy szolgáltatás, amelyet biztosít a szolgáltatóm és a parkolótársaság.
    Az automatán le van írva, hogy mit tegyek, ha igénybe akarom venni a szolgáltatást! Ha hiányos a tájékoztatás az ne legyen már az én saram!
    Egyébként van ilyen-olyan applikáció monológra:
    Ha tudom, hogy nem megbízható a legegyszerűbb módszer, amit az automata a kp-n kívül felajánl, akkor valószínűleg én is más megoldást keresek.
    (Tudod, ha tudom, hogy pofára esek, akkor inkább leülök)

    Többen írtatok alternatívákat az sms helyett, ezeket KÖSZÖNÖM Mindenkinek!

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz HoaryFox #68809 üzenetére

    Poco F1
    Kossuth és Erdősor környékén sem tapasztaltam ledobást.
    A pálcák mentek le 2 egységre.

    [ Szerkesztve ]

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz 4Grider #68821 üzenetére

    Nagyon off:
    Erre, Magyarországon az elmúlt éveket tekintve nem vennék mérget... :))

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    Sziasztok!
    Mi lehet az oka annak, hogy immár a második olyan készüléken nyújtja azt az élményt a voda, hogy 1080 minőségű videót nézve YT-on, kb. 15-20 mp-ként "teker" a videó full pálcás 4G+ hálózat mellett...
    Poco F1-n és most már Realme GT 5G készüléken is ugyanez a helyzet...
    Dunaújváros a terület, ha ez bármiben is befolyásol valamit...

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    Sziasztok!
    Mi lehet az oka annak, hogy immár a második olyan készüléken nyújtja azt az élményt a voda, hogy 1080 minőségű videót nézve YT-on, kb. 15-20 mp-ként "teker" a videó full pálcás 4G+ hálózat mellett...
    Poco F1-n és most már Realme GT 5G készüléken is ugyanez a helyzet...
    Infinity World előfizu
    Dunaújváros a terület, ha ez bármiben is befolyásol valamit...

    Update:
    Most már S21 ultra készülékkel is próbáltam, valamint Mate 10 pro-val is. Ugyanez a jelenség.
    1080 vagy a feletti videóknál egyszerűen, mintha megszűnne a hálózati hozzáférés Youtube-nál...
    A készülék állapotsorában 200-300 KB/s sebességet mutat. Ha a YT-ben a jobb minőség opciót választom alapértelmezettnek, akkor 480-nál nem teszi feljebb.

    Amikor a voda saját sebességmérését használom, akkor 50-90 Mb/s a mért adat a voda szerint, s az állapotsorban is 5-9 MB/s-t mutat a számláló.

    Voltam ma bent, itt Dunaújvárosban a vodaüzletben.
    Elmondtam az ÁSzF-es 1080p-s dolgot, hogy nézzék meg legyenek szívesek. Korrekt volt az ügyintéző, nem akadékoskodott, egyből kereste a beállítást. Viszont neki nem volt jogosultsága, ezért segítséget kért valami háttér.. osztálytól..
    Onnan az az információ jött, hogy nincs ez a korlátozás nálam bekapcsolva.

    Ötlete, javaslata lenne bárkinek, hogy mi a fityfene lehet az előfizetésemmel? Miért nem tudom használni azt, amiért fizetek?

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    Bocs, hogy ismét én zavarok.

    Az APN-nek hogyan kellene kinéznie Infinity World tarifacsomagnál?

    Ami leírásokatt találtam, ott a:
    - Hitelesítés típusára PAP-t írnak, nekem az üres.
    - MVNO-nál nincs semmi beállítva, nálam viszont van .
    MVNO típusa: IMSI
    MVNO-érték: 21670xx2xxx

    Ha törlöm vagy másik apn-t akarok ezen két sor kitöltése nélkül létrehozni, akkor
    1. eltűnik az apn a sorok törlésénél,
    2. üresen hagyottan pedig nem jön létre az apn.

    Képek az alap apn-ről a telefonomon:
    link link

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz HoaryFox #69093 üzenetére

    Ilwynog és MadMancs, köszi!

    Akkor már csak egyet nem értek, hogy miért nem lehet az APN-t létrehozni az MVNO sorok kitöltése nélkül.
    Automatikusan ki van töltve, ha új APN-t is akarok megadni. Ahogy írtam, ha kitörlöm a sorok tartalmát, akkor pedig nem jön létre az APN és eltűnik a már meglévő is.
    Esetleg a SIM kártya lehet a ludas, az "kéri" le hibásan vagy hozza létre a felesleges (rossz?!) beállítást?

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz Dißnäëß #70557 üzenetére

    Szia!
    Hasonló tüneteket produkált az én előfizum is! Infinity World tarifacsomagnál már a 720p videóval is voltak furcsaságok, de a fölött egyszerűen 30-40 mp videónézés után 10-20 mp pufferelés volt.

    Először az akkori telómra gyanakodtam (Poco F1), kiszolgálta az idejét, utána viszont a Realme GT 5G teló is ugyanazt hozta! (Feleségem S21 Ultrájában dettó.)
    Utána az ő Yetteles kártyájával próbáltam az én telefonjaimat és azzal nem volt ilyen gond.
    Ekkor kértem tippeket itt a fórumon is.
    Voltam a vodánál kikapcsoltatni a többek által említett korlátozást is. Kiderült nincs is aktiválva!!!
    Vetettem fel hibajegyzéket, kb. két hét múlva hívott egy vodás hölgy.
    Végig zongoráztuk a kötelező köröket:
    - mikor tapasztalom,
    - milyen készülékben,
    - hol,
    stb.
    Megállapodtunk, hogy voda boltba menjek be, kérjek SIM cserét.
    Megtettem, ingyen cserélték, kb. 1-2 órát működött a dolog normálisan 1080p videókkal, de utána megint fellépett a szindróma.
    Újabb 2-3 nap fórum tüzetes olvasás után az alábbi megoldás segített, (érdekes módon, legalábbis úgy emlékeztem, hogy már a régi SIMmel is próbáltam így beállítani, de akkor nem hozott javulást a dolog)
    Az APN-t írtam át internet.vodafone.net-ről
    standardnet.vodafone.net-re.
    Azóta 4k videót is tudok nézni, a "szürke előtöltő csík" a youtube videókban a 4k videóknál is az aktuális pozíció előtt marad, ha ugrok a videóban 1-5 mp múlva onnan folytatja a videót, akadás nélkül!

    Szóval egy SIM cserével és utána a telefonon egy APN beállítás módosítással próbálkoznék Nálad is!

    (majd fél év cumizása szűnt meg ezáltal, ebből 3-4 hónap amiatt volt, hogy azt hittem a régi telóm produkálja)

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz dchard #70583 üzenetére

    Leírtam csupán a tapasztalataimat.
    Érdekesnek találom, hogy a voda nem tudott segíteni, a SIM kártya cseréjén kívül.

    Az APN variálást a fórumról tudtam meg, hogy egyáltalán van ilyen lehetőség. (internet... helyett standardnet...)

    Ahogy írtam, önmagában a régi SIM-nél (ha jól emlékszem, ott is megpróbáltam az APN átírást, még a Poco F1-nél is, de) nem hozott megoldást, a kettő együtt azonban igen.

    Ráadásul a Realme GT 5G-n továbbra is csak az automatán bekapcsolt MVNO típusa IMSI, MVNO értéke 21670xx2xxx -vel tudok egyáltalán APN-t használni! Ha kitörlöm, eltűnik az APN!!! Ráadásul a vodánál vásárolt Samsung S21 Ultrában és a külsős Poco F1-emben nem emlékszem, hogy ott lett volna valami az MVNO-nál. Elvileg ugye az lenne a normális, hiszen iitt a voda fórumban már írtátok, hogy az MVNO az a virtuális szolgáltató/-ás.
    A Realme GT 5G csopiban is kérdeztem, de nem kaptam választ, hogy nekik hogyan néz ki a vodafone-os APN beállítás.

    Így, hogy 3 készülékben is próbálva volt a dolog, maradok a SIM kártya csere és az APN átírásának együttes "hatásának" köszönhető szolgáltatás javulás-ba vetett hitnél...:))Főleg, hogy a feleségem Yetteles kártyáját próbálva, meg sem kellett néznem az APN beállítást, mert MŰKÖDÖTT, "magától" mindhárom készülékben.

    Komolyra fordítva a szót, nem tudom mitől javult meg, a lényeg számomra, hogy csak ezután a két dolog után működik, s egy fél éves 'nyázást adtam át a múltnak!

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz dchard #70585 üzenetére

    Rendben.

    Viszont 3 készülékből 2-n (Poco, Samu) nem volt az MVNO-nál semmi. Egyedül a Realme-nél van egyedül. Ahogy írtam, ha kitöröltem a tanácsoknak megfelelően, akkor eltűnt az APN. (A legszebb, hogy nem is én írom be, hanem alapból így hoz létre APN-t ezen a készüléken)
    Véleményem szerint "Nem ment a net", ugyanis bármilyen stream, videó vagy médiatartalmat akartam megnézni, akkor kizárólag a max. 720p és az alatti felbontáson volt hajlandó úgy működni, hogy nem állt le 10-20 mp-ekre a lejátszás, mert "pufferelt". Lehettem én Székesfehérváron, Budapesten, Dunaújvárosban, Perkátán (Dújvárostól 15 km-re)
    "Minden kártyán aktív az internetes és standardnetes...." -az lehet, de nekem a három készülék kizárólag az internet.vodafone.net APN-t mutatta.
    S, én nem találtam a vodánál még csak utalást sem a standardnet létezésére... Ha nincs a fórum, akkor még mindig cumiznék...

    A voda vajon miért a kártyájának cseréjét és nem az APN beállítás változtatását ajánlotta ebben az esetben?

    Mindegy.
    A lényeg, hogy jelenleg a 4k videók nézése sem okoz problémát, köszönhetően NEKTEK és a tanácsaitoknak!
    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz dchard #70597 üzenetére

    Köszi, így kissé világosabb a dolog.

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    Sziasztok!
    Mobilon keresztül (pl.: okoslottó) vásárlás mikor lesz aktív?
    Kaptam egy hibaüzenetet sms-ben lottó feladásakor, hogy "beszéljem meg a szolgáltatóval..."

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz MadMancs #71237 üzenetére

    Köszi!
    Akkor a hiba nem az én készülékemben van...

    Mondjuk röhögnék, ha most jönne /jött volna be a skandi... :W:D

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    válasz koxkids #72057 üzenetére

    Szia!

    Igen, lehet!

    Azonban!
    Jól gondold meg, hogy megéri-e már most csomagot/előfizetést váltani-hosszabbítani.

    Korábban jártam úgy, hogy az októberben lejáró előfizetésemet augusztus elején meghosszabbíthattam, mert felhívtak a vodától.
    Kérdésemre, hogy ha nem most, hanem később szeretnék készüléket venni vagy bármilyen akcióban részt venni, akkor érint-e ez hátrányosan, azt válaszolta a telefonba az ügyintéző, hogy nem!
    Aztán augusztus végén jött a voda és a Huawei akciója, okosórát adtak a készülékhez.
    Akárhogy próbáltam a frissen hosszabbított előfizetésre nem tudtam érvényesíteni az akciót.
    Bementem személyesen a helyi vodához, készséges volt az ottani hölgy, de neki sem engedte a rendszer. Felhívta a központot, ahol felvilágosították, hogy csak új előfizetéssel vagy ha még nem lenne hosszabbítva az előfizetés, akkor tudnám igénybe venni az akciót.
    Amikor erre jeleztem, hogy nézzék meg, most a hónap elején lett meghosszabbítva és a telefonos ügyintéző azt mondta, hogy nem lesz semmilyen hátrányom, annyit reagáltak a központból:
    Sajnáljuk, az ügyintéző hibázott!

    Azóta, akárhányszor felhívnak, hogy hosszabbíthatok előbb, elmondom a fenti rossz tapasztalatom és békénhagynak az előfizetés valódi lejártáig.

    Ha cél esetleg a készülék cseréje is (akár ajándéknak szánsz készüléket), akkor inkább az eredeti lejáratot várnám meg, hátha beesik egy akció, ami megtetszik és inkább azzal hosszabbítanám/változtatnám az előfizetést újabb x időre...

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

  • sebijani1982

    senior tag

    01:15 - 01:20 között másnak is elszállt a hálózat? Még telefonálni sem lehetett! (Dunaújváros)
    Központi "kehe" lehetett vagy "upgrade"?

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

Új hozzászólás Aktív témák