Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz #72042496 #649 üzenetére

    Meg :)

    Dakota 10 lett, nekem bőven elég. A hozzá való szoftver (BaseCamp) nagyon hasznos, előre megtervezed az utat rajta otthon, sokkal kényelmesebben mint a kis kijelző, és csak követed a lilát a terepen :) Ráadásul a fényképeket is geotagelte a készítés helyére (megnézi mikor készült a kép, megnézi akkor éppen hol jártál, odateszi - ha eltér a fényképező és a gps órája akkor meg lehet adni mennyivel, és eltolja). Műholdképet is tud adni, és rátölteni a készülékre a kijelölt térkép-részletről.

    Maga a kütyü jó, megfelelően pontos (pár anomáliát kivéve, pl a szintadatok erősen túlbecsült értékek, a valóság valahol 550 környékén van - volt hogy egy sík terepem 103%-os emelkedőt mért, és a max sebességet sem tudom hogy sikerült produkálnia a hűvösvölgyi zebrán :DDD ) - pedig az EGNOS ki volt kapcsolva, mivel nem tudtam mi az - elvileg azzal még jobb. Majdnem max fényerőn, 2100mAh aksikkal nem volt érzékelhető merülés (most is maxot mutat), műholdat nem vesztett (mondjuk nem is voltam olyan helyen - szurdokvölgy pl.), a kijelző olvasható (igaz nem tűzött túl erősen a nap), és rezisztív volta ellenére jól kezelhető (ha nem akarod sokat rángatni ide-oda a térképet - inkább a zoom, meg a papírtérkép, ha távolabbi helyekről kell info, a rezisztív kijelzőkön kicsit kényelmetlen a swipe).

    Szerintem a mostani áron nagyon megéri, gyakorlatilag 50-60 ezer alatt nincs más használható. A 20-as szinte dupla áron ad kártyaolvasót (valami 800 mega a belső memória, az rengeteg, tuhu teljes Mo térkép 80 mega.), barometrikus magasságmérőt (ha érdekel hogy pont éppen milyen magasan vagy :U ), iránytűt (szerintem felesleges, mész 5 métert és megmondja merre állsz+térkép), meg vezeték nélküli kapcsolatot (ez mondjuk hasznos ha mindenféle kiegészítőt használsz - hőmérő, pulzusmérő...).

    Még ismerkedem vele, de egyre jobban tetszik :)

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Új hozzászólás Aktív témák