Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1430

    senior tag

    válasz zolforg #19405 üzenetére

    A második fele.

    A lényeg, hogy készülék kötbért nem engednek el, mert a készülék árából kapott kedvezményt nem érinti az ÁSZF módosítás.

    [ Szerkesztve ]

    ''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

  • 1430

    senior tag

    válasz zolforg #19408 üzenetére

    Elnézést, nem is figyeltem, hogy erre nincs válasz a HSZ-ben, de akkor a magyarázat:
    "9.2.3.1. Amennyiben a módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az Előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői szerződést. Nem mondhatja fel az Előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a Szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az Előfizető felmondja az előfizetői szerződést, a Szolgáltató az Előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét. (Eht. 132. § (5))"

    Vastagítással és aláhúzással a lényeg. Tehát ha jól értem, akkor azért vállaltál hűséget anno, hogy 5000 Ft helyett kevesebbet kelljen fizetned a belépési díjból. Ebben az esetben az ÁSZF változás nem érintette a kedvezményt (ez nem tarifa kötbér), ergo fizetned kell. Amúgy négyezer valamennyi a kötbér, ha annyira meg akarod szüntetni a számod, szerintem ez nem akkora visszatartó erő (nem akarom elbagatelizálni az összeget, de gyakorlatilag ugyan az, mintha utólag mégis kifizetnéd a belépési díjat). Ha nem erről a hűségről van szó, akkor nem tudom mire írtál alá hűséget.

    egykori
    Az akció eleve úgy lett meghirdetve, hogy augusztus 31-ig van, szóval nem érhet váratlanul, ha véget ér. ;)
    Továbbá ha meg is hosszabbítják, arról még nincs hír, de hónap végéig még kiderül.

    Like-nál nem az életkor számít, hanem:
    "A díjcsomag érvényes felsőoktatási diákigazolvány bemutatásával vásárolható meg."

    ''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Új hozzászólás Aktív témák