Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gargouille #24822 üzenetére

    Az a baj, hogy csak a meglévő adaptereket hozza be, amik telepítve vannak, csak ugye a vacak gyári Microsoft driverrel, így sajnos nem segít, de közben megoldottam még hogy egy órát rászántam, mindjárt leírom, hogy hogyan.

    #24823 gaborbol:

    Azt olvastam én is, meg tényleg rengeteg oldal van, ahol érdeklődtek ezzel kapcsolatban, csak éppen használható megoldás nem volt, de a próbálkozásokkal kiderült, hogy tényleg a Microsoft és az Intel a geci, ugyanis a Microsoft kiadott régebbi Intel-es kártyákhoz egy gyenge funkcionalitású saját drivert (legalább is szállítóként saját magát jelölte meg), ami jelen esetben 12.16.22.6-os verzió WS2016 esetén, a WS2012-höz szánt Intel driver meg 12.17.8.7-es, tehát újabb és se a setup-al nem tudom telepíteni, se eszközkezelőből kiválasztva neki a fájlok mappáját, viszont ha manuálisan megadom neki a e1q62x64.inf fájlt és kiválasztom a 3. adaptert a sorban, ami az inf-ben sorban az enyém, de azt a listában már I218-LM-ként jelöli, akkor feltelepíti és már működik is a Wake on Lan, igaz csak az 1. adapteren, de az is bőven elég, viszont ezt is csak WS2016 esetén tudtam megoldani, ott adapterként végül az igazit írja ki a I218-LM telepítése után, tehát végül intel 82574l az adapter neve, Windows 10-nél viszont már még gecibb (bocsi a kifejezésért) a Microsoft és telepítés után kapásból a listában lévő, de magában az inf-ben nem szereplő kártyanevet tünteti fel (Intel 82576 helyett szintén I218-LM (3), de zárójelben ott van a 3 mögötte, mert legalább 5x szerepel a listában, az inf-ben meg egyszer sem) , ráadásul a WoL sem akar működni, pedig ez a Intel 82576 kártya is tudja a WoL-t régebbi oprendszerekkel, ahogy az Intel 82574l, de mindegy, mert legalább a Serverben sikerült megoldani az intel 82574l esetén, most az volt a lényeg, csak mondom hátha sikerül a gépnél is megoldani ezután, de ott nem tudtam eljátszani ezt, már jóval nagyobb köcsög azóta az MS, meg gondolom az Intel is, mert ha nem támogatják, nehogy már egy régebbi, de megfelelő tudású driverrel fel lehessen telepíteni a kártyát, így szokás szerint összebeszéltek.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz gaborbol #24827 üzenetére

    Akkor nem történt volna összeesküvés, ha nem írná felül az inf-ben nem szereplő hardvernévvel a telepítési listán szereplő elemeket és nem próbálná minél jobban ellehetetleníteni egy régebbi, de tökéletesen működő driver feltelepítését.

    Ez egyébként egy otthoni szerver, vállalatnál oké, ha cserélgetve vannak pár év után, de most otthonra minek vegyem meg mindig a legújabb Supermicro alaplapot százezrekért, ha a feladatot a mostani is tökéletesen ellátja megfelelő fogyasztás mellett, csupán annyi, hogy szerettem volna rá egy újabb oprendszert tenni, ami tökéletesen elfut, csupán az alap driverrel amit nem enged cserélni, azzal bizonyos funkciók elvesznek, szóval ha már támogatják ilyen szinten, hogy használható, akkor azt az 1-2 funkciót még igazán beletehették volna a driverbe, hogy most egy WoL-ért ne kelljen pl. új alaplapot venni, mert ugye a beépített kártyát cserélni nem tudod, a plusz kártya meg a szerver 1u mivoltát tekintve sajnos nem jöhet szóba, mert 2 db 3.5-es HDD-vel már nem fér be a bővítőkártya.

    A gépben meg szintén azért van régebbi adapter, mert egyrészt nem most vettem, másrészt a WoL-tól eltekintve tökéletesen működik, két célja van csak, egyrészt hogy ne az alaplapi romoljon el ha valami túlfesz keletkezne véletlenül az UTP hálózatban (rendes táppal van egyébként minden eszköz ellátva, de a kábeleken nincs túlfesz védelem, az azért túl drága otthonra, legalább is nekem), plusz hardveres kártya lévén levegye a felesleges terhelést a processzoról, szóval ezeknek megfelel és tényleg ha nem lenne olyan a Microsoft és az Intel is, mint amilyennek említettem, akkor simán mehetne a régebbi driverrel teljes funkcionalitással, de itt konkrétan az a baj, hogy az MS ráment teljesen az ellehetetlenítésre, ez WS2016-nál nem jött összes teljesen, de bezavar hogy más hardvereken hoz be, mint ami az INF-ben szerepel, viszont a legújabb Windows 10 verziókon, meg gondolom WS 2019-ben is már sikerült ezt teljesen ellehetetleníteni és ez geciség, meg tudod szakmailag is zavar, mert ezek a szerencsétlenek ilyen hülyeségekkel foglalkoznak, vagyis hogy minél jobban kibasszanak a felhasználókkal, közben az egész Windows, meg lassan az összes szoftverük egy bughalmaz tátongó hátsó ajtókkal, mint Exchange esetén is, foglalkozhatnának inkább ezekkel a problémákkal ezek a szerencsétlenek, nem pedig azzal, hogy minél jobban kibasszanak a felhasználókkal, mert nem csak új hardvert nem fognak venni az emberek, hanem új Windows-t nem, a NASA is ott hagyta őket a picsába, a hasonló magatartásért lesz még más is, lehet én is áttérek Linux-ra legalább a szerveren, bár már sikerült megtákolni a hálókártya dolgot, úgy hogy egyelőre hagyom így.

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    .bat, illetve cmd parancsfájlokkal kapcsolatban van valakinek nagyobb tapasztalata, azon belül főleg xcopy használatával kapcsolatban?
    Mert én a biztonsági mentést egyszerű parancsfájlal szeretném megoldani, ami mondjuk mentés után mást is elvégez (pl. kikapcsolja a gépet), mappák és azok tartalmának a másolásával nincs is nagyon baj külső meghajtón belülre, viszont ha mondjuk egy meghajtót másolnék külső meghajtóra közvetlenül (tehát pl. D meghajtót egy csatolt hálózati meghajtóra, ami pl. legyen Z), akkor nem is másol, lehet én nem tudom megfelelően alkalmazni, de a D:\ Z:\ nem működik. Viszont ha a D-t másolnám egybe a Z-re, hogy azon belül a Z-re egy mappaként kerüljön a D meghajtó tartalma (D:\ Z:\Dmentes), akkor hülyén másol. Mert ugyan átmásolja a mappákat és azon belül a fájlokat, de maga a fő mappa amit létrehoz a Z-n és amibe másolja a D meghajtó tartalmát, az láthatatlan/rejtett lesz, de olyan módon, hogy ha rámegyek az intézőben, vagy a vezérlőpultban, hogy rejtett fájlok és mappák megjelenitése, akkor sem jelenik meg a mappa, de a fenti címsorba ha beírom azt az útvonalat, amit mentettem, akkor be tudok lépni a mappába és azon belül mindent látok.
    Erre esetleg tud valaki valami megoldást, hogy a meghajtó másolása egy másik, pl. hálózati meghajtón lévő mappába megoldás esetén a hálózati meghajtón lévő mappa miért lesz olyan szinten rejtett/láthatatlan, hogy nem látja az intéző és csak "manuálisan" lehet belépni? Illetve az ilyen szintű rejtettséget hogy lehet visszaállítani?

Új hozzászólás Aktív témák