Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz bobsys #10057 üzenetére

    Gondolom késő, de a WD Red nem való szerverbe, de még csak NAS-ba sem tenném be őket (Holott a WD oda ajánlja), sajnos a WD Red egy intellilpowerrel megáldott valami (a technológia arra lett szánva, hogy, 5400 - 7200 között tudja változtatni az elektronika a fordulatszámot, de ez sok esetben még lassabb működést eredményez, mint ha csak 5400-as lenne, nem is ad meg többet a WD). Ha nagyon csúnyán akarok fogalmazni, akkor egy NAS firmware-el (NASware) megáldott WD green, ami sokminden de nem szerver, vagy NAS, Homra is rázós.

    Röviden nem napi 24 órás üzemre készült, de még csak nem is kis - középvállalati felhasználásra, inkább home kamerarendszerekhez, illetve home adattárolásra.

    A NAS Pro egy fokkal jobb, de ez sem az a marhára ajánlott kategória, de ez már legalább használható. (WD Blue with NASware 2.0, vagy 3.0, talán? ). Itt van valahol a határ a 7/24, és a soho között. Ezt már érdemes beletenni egy kisvállalati NAS-ba is.

    Következő a sorrend a WD NAS HDD- k között a WD szerint

    WD Red: 135 TB / Year read/write , NASware optimalization: 1 - 8 HDD /NAS
    WD Red pro: 180 TB / Year read/write, NASware optimalization: 8 - 16 HDD /NAS
    WD Re4: 550 TB / Year read/write -

    (#10070) kraftxld:

    A VMware legalább működik :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz kraftxld #10216 üzenetére

    Mondjuk rá igen. Kevés funkcióval. Instabilan. Hyper-V manager nem egyszer köszönő viszonyban sincs az SCVMM-ben adott információkkal, valamint logikátlanul van felépítve.

    De ha megnézzük, akkor valóban működik, csak 10* annyit kell vele szívni még mint a VMware-el.

    Meghát a tudása olyan Microsoftos, amit ráírnak az majd a következő, vagy az azt követő kiadásban talán működni is fog. Mert most elvileg működik, de a valóságban vért izzadsz, hogy menjen. :R

    És elvileg olcsóbb mint a VMware, csak éppen ha a belefeccolt időt, meg a szívást megnézed, akkor már nem is olyan olcsó, arról, meg nem beszélve, hogy a tudása a kanyarban sincs. :R :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz kraftxld #10218 üzenetére

    Szerintem az egész Hyper-V-ben a Hyper-V core volt a legjobb húzása az MS-nek. Én is szeretem. És az valóban jól működik.

    A Linket köszönöm szépen, és is pont most szívok egy ilyennek ez most nagyon jól jött.

    Köszi. :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz StSanya #10220 üzenetére

    Szerintem nem fogja a WD azt mondani, hogy ez egy green, más firmware-el. Ha benne van hogy "NAS", "NAS Pro" akkor máris 1,5 * -es áron kell adni, mert az olyan professzionálisnak hangzik. Ehhez meg általában a jótállás is más körbe esik. (Red Pro esetében értem az árat.)

    "Az Intellipower nem azt jelenti, hogy változtatná a fordulatszámát a meghajtó, hanem azt, hogy a legoptimálisabb fordulatszámra van állítva fixen az átviteli teljesítmény és a fogyasztás, hő és zaj tekintetében. Ez lehet 5400-től 7200-ig elvileg a WD szerint, de a független mérések szerint az így jelzett HDD-k konkrétan 5400 RPM körül vannak gyárilag, max. a modellekben lehet eltérés."

    Igen ezt feltételezem, nem véletlen, hogy a red nas szériánál nem is ír többet a WD, de alaphelyzetben a technológia célja pont az volt, hogy változtassa a HDD a fordulatszámot, de csak akkor menjen feljebb ha tényleg szükséges, ha nem akkor marad 5400-on. A NAS szériánál sem nagyon megy feljebb általában. Ennek a következő fokozata az SSHD lenne.

    A Green szériánál, más a technológia célja itt az indulási fogyasztás, valamint az átviteli sebesség, cache algoritmusok felhasználásával minél kevesebbet fogyasszon a HDD. Ráadásul a greenál még ott van az IntelliSeek is.

    Annyira így van, hogy a WD le is írja, hogy ezek Desktop HDD-k más firmware-el:

    WD’s exclusive NASware technology, built into every WD Red hard drive.

    Szerverbe valóban nem való, de NAS-ba igen, gari ideje is jobb, mint a Blue-nak és a Green-nek, (3 év vs 2 év, de én pl. még 60 hónappal vettem), halk, csendes. Jah, és a megadott 600 ezer parkolás se a Green szintű mechanikát feltételez...

    Alaphelyzetben sem gondolom, hogy nem green lenne benne. A firmware nagyon sokat számít. Egyedül a RE széria ami nagyon más mechanikával jöhet, a green és a blue nem gondolom annyira különbözne egymástól, vagy a RED NAS, NAS Pro-ól.

    Szerintem a Garancia kérdésköre itt nem valódi minőséget takarja mint inkább üzleti döntés, a gyártónak még mindig jobban megéri 3 évet adni a termékre, és + 10 - 20 %-os árral magasabb áron eladni egy terméket, mint 2 évvel és olcsóbban.

    Abban persze egyetértünk, hogy ez Home cucc, csak gondoltam ne húzd le szegényt nagyon. :)

    Nem volt ez a célom véletlenül sem lehúzni. Nekem csak RE hdd-im vannak. Azzal meg is vagyok elégedve, de sajnos van amelyik 2* annyiba kerül, mint egy sima desktop HDD.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hallador #10221 üzenetére

    Alaphelyzetben van itt egy elég részletes összehasonlítás a kettő meghajtóról:

    Western Digital Green vs. Red Hard Drives

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz StSanya #10223 üzenetére

    Én elhiszem neked, de azt nagyon kétlem, hogy a sima RED 7/24-re van tervezve. Messze van az attól. A Pro-nál már talán elhihető a dolog.

    Mi is vettünk 2 bay-es NAS-ba (Synology DS 713+)-ba ilyen WD-t 8 hónapot bírt igaz VAAI-ra és ODX-re volt használva (7/24-ben, tesztrendszer). Szóval meg volt hajtva. Nem annyira mondanám, hogy ezután bármikor is ilyet fogunk venni. RE-ket vettünk, és várjuk az eredményt.

    A NAS esetében ezek az adatok a bullshit kategória egyértelműen. A NAS Pro-t meg nem éri megvenni, mert majdnem annyiba kerül, mint az RE, amiről tudom, hogy tényleg bírja a strapát.

    Több NAS-t is vettünk 5 - 12 bayes között, de a RED nas-okat ha lehet messziről.

    Alapvetően melyik NAS-ba nem raid-re optimalizált HDD-t tennél? Az a helyzet, hogyha jobban megnézem, vagy akár Te is, akkor az összes NAS-ban valamilyen Linux fut nagy valószínűséggel DRBD-vel. Szóval maximum arról szólhat ez a NASware sztori, hogy software-es raidhez optimalizált HDD firmware. (hozzáteszem az RE is pontosan ugyanolyan jól működik az olcsóbb NAS-okkal) Ami nem lenne baj, csak éppen mi régen használunk RE hdd-ket és nincs baj a Linux szoftver raid-el.

    A drágább NAS-ban talán már lesz hardware-es raid vezérlő, de 8 bay alatt ritka.

    A Másik a hibajavítás, ami egy RE-ből ki van irtva, mert majd eldönti a kontroller. (Mondjuk ez így jobb is) Ne gondolkozzon a HDD mert az már régen rossz, ha a HDD megfogja a raid tömböt akár 1 - 2 sec-re is.

    A másik dolog jogos, a rázkódás elleni védelem, hogy egy 2 bay-es NAS esetén meg tudja mozgatni a NAS-t, nem annyira stabil mint egy Rack-be szerelt 12 bay-es egységbe.

    Az a baj, hogy a NASware sem az igazi főleg, hogy az RE mindenféle varázslat nélkül is tartósabb, igaz drágább is.

    A harmadik dolog, hogy nem tudjuk pontosan hogy mennyi az MTBF értéke a home diskeknek. Ki indulva a mi tapasztalatunkból, ez az érték ha valóban meghajtod, akkor 6 - 12 hónap a RED-nél.

    A Garanciát ugyan érvényesítettük, de a HDD-ket betettük desktop gépekbe, a NAS-ba meg ment az RE mert ki szereti, ha az adatait migrálgatni kell ide oda, rosszabb helyzetnem mentésből.

    Ez persze tapasztalat alapján és magánvélemény.

    Alapvetően én is úgy gondolom ahogyan Te.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz E.Kaufmann #10225 üzenetére

    Én is így gondolom. Eleve egy komolyabb munkára, ahol nagyon számít a megbízhatóság nem is raknék NAS-t azért a NAS nem Storage (Bár egy egy Netapp azért már OK).

    Én azért nem szeretem ezeket a home HDD-et NAS-ban sem, már csak akkor ha RAID van, mert a hibajacítás funkció simán képes megfogni 30 másodpercre a RAID tömböt ami annyira nem jó, mert ennyi idő alatt simán eldobálja a kapcsolatot a legtöbb protokol.

    Így inkább NAS-ba is inkább jobb HDD-t teszek be. Ugyan otthon nem számít, mert ott azért türelmesebb az ember, de egy kisebb cégnél azért tud meglepetést okozni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Stukker1987 #10263 üzenetére

    Megpróbáltaf EFI/UEFI-re átállítani a rendszer és úgy telepíteni? Sima mbr esetén a Win 8,1 nálunk is csinált hólyeségeket. Dell Latitude E6500, 6510-es gépeket hasznát a cég ahol ezt tapasztaltuk UEFI-n kb 3* gyorsabban bootol.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz kraftxld #10298 üzenetére

    Figyelj egyet mondhatok a VMware tartalmas hibaüzenetekkel is működik :D :D :R

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz E.Kaufmann #10312 üzenetére

    Mi is, meg az összes ilyen oldalt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák