Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Hedgehanter #8856 üzenetére

    Hedge!

    Nézegetem a netflow által küldött adatokat, és azt látom, hog irreálisan nagy sávszélességgel kommunikálunk a világháló irányába, konkrétan nagyobbal, mint ami az elvi sávszélességünk. Ebből adódóan úgy sejtem, elreszeltem valamit a netflow konfigurálásakor. V5-ös verziót használom jelenleg, amivel kapcsolatban azt olvastam, hogyz ISR mindkét hálózati csatolójára (tehát LAN-ra és WAN-ra is) az ingress parancsot ahhoz, hogy kimenő és a bejövő forgalmat is monitorozni tudjam. Lehet, hogy itt a gond, és elég lett volna cska egyikre, célszerűen a WAN-ra kiadni?

    Más, bár kapcsolódó kérdés.

    A PRTG programmal jó lenne monitorozni (ha már van) a szerverek működését is. Van is SNMP agent benne kifejezetten HP szerverekhez, ami elvileg nem igényel semmilyen extra mókolást, csak hogy fusson az snmp a kiszolgálón. Ennek megfelelően fel is tetem az SNMP szolgáltatást, de adatot valamiért nem kapok, a szoftver nem tud a kiszolgálóhoz csatlakozni. Két ötletem van: az SNMP szolgáltatást illetően kellene még valamit konfigurálni a szerveren, vagy a CISCO switch nem engedi át az SNMP csomagokat. Szerintetek? Egyéb ötlet? A szerveren futó snmp szolgáltatás menedzseléséhez van valamilyen parancssoros / GUI eszköz?

    Bocs, ha lámaság, nem használtam még SNMP-t eddig.

Új hozzászólás Aktív témák