Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    Topikgazda

    válasz sanzi89 #8761 üzenetére

    Micorosft TMG 2010-et nem kaptok a tisztaszoftveres bigyón keresztül? Bár már eléggé előhalott állapotban van.
    Az tud kategóriákra szűrni, meg hibaüzenetet is megjelenít a véglénynek, hogy bocsi nem nyert. Abban az esetben ha pedig nem secureNAT hanem webproxy vagy firewall kliens módban nyomod akkor tud csoporttagság alapján is szűrni.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • bon

    őstag

    válasz sanzi89 #8761 üzenetére

    Nem érdekel a jogalkotó egy nem szakmabeli. Nálunk évek óta isa szerver 2004 óta egy szót nem szól a szerver a tiltásról, szimplán átirányítja őket a www.google.hu-ra. De ha kliens progi kel, nekik akkor TMG tűzfal szerver, és kézzel csinálok egy html oldalt ami leírja, hogy ejnye bejnye rossz oldalra tévedtél és beállítom, hogy ezt írja ki.

    Amúgy a jogalkotóknak üzenem, hogy a tanulók tobbsége (és ezt nem én hanem a tanulok mondják) A mobilokun nezeznek, amit nem tudok szűrni.

    A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

  • adamka16

    őstag

    válasz sanzi89 #8761 üzenetére

    Nem akarok beleugatni, de ez a tartalomszűréses csak a kliensre telepíthető magyarul kommunikáló szoftver szerintem kb nincs is, nem hogy ingyenes. Egy jól felkonfigolt proxy szerintem többet ér bármilyen ingyenes szoftvertől legalábbis amiket én láttam.

    A sulixszal is ott a probléma, hogy ez sem kommunikál semmilyen módon a júzerrel, hogy neked itt semmi keresnivalód. Ez is egy squid proxyt használ és tényleg mindenre aktívan "harap". De ha windows-os kliensekkel van használva úgy így ugyan annyit ér mint egy pfsense squiddal, csak épp nem sulixnaknak hívják hanem pfsense-nek...

    Másik... Pályázatban kaptunk több sulinkba gépeket, laptopokat, tableteket. Meg van határozva, hogy 5 évig nem törölhetünk le róla semmit, kérdem én akkor, hogy lehet ilyen gépeket használni pl sulixszal vagy bármi mással ami nem windows 8.1?

    Alapvetően több sebből vérzik ez a szűrőszoftveres megoldás, mert max akkor lenne ingyenes (mert ugye fenntartótól nem kapni ilyenre, de még vírusírtóra se) ha elcsesznének egy csomó EU-s pénzt a fejlesztésre és azokat lehetne telepíteni felfelé a gépekre. Az tuti megfelelne... más egyenlőre szerintem nem teljesíti a feltételeket.

  • Tonyk

    veterán

    válasz sanzi89 #8761 üzenetére

    Nálam egy Jana Proxy fut már nagyon rég:

    - Szűri a tartalmat, ergó tartalomszűrő.
    - Kliensen be van állítva, hogy proxy-t használjon :) , azaz telepítve van
    - Magyarul küldi el a tanulót melegebb éghajlatra. -> Könnyen kezelhető (mert csak elhajtja, más teendője nincs), magyar.

    A törvényalkotó meg bekaphatja, mert megint az látszik, hogy dr. Nemecsek Ernő kitalálta az íróasztal mögül, nulla rálátással, minimális utánjárás nélkül. Amiket a nagyságos KLIK kiadott, mint ajánlott alternatívák, használhatatlanok tartományi környezetben. Mert legyünk őszinték! Ki szereti magát szopatni több száz/ezer user esetében lokális beléptetgetéssel, ráadásul úgy, hogy minden kölök egy fiókot használjon, hogy megfeleljen ennek az átgondolatlanul összehányt jogszabálynak?!. Én annyira nem.
    Max annyit csinálok, hogy a proxyban nem a tiltandó oldalak kulcsszavai, hanem csak az engedélyezettek fognak szerepelni: klik.kormany.hu meg esetleg a google.hu. Oszt ennyi (onnan már úgysem jut tovább). Az lesz ám csak az igaz tartalomszűrés.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák