Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    válasz gaborbol #5263 üzenetére

    Nálam is volt ilyen kártyacserés Windows kékhalál történet. Mindegy hogy RAID vagy nem, ha a boot disk(ek) alatt vezérlőcsere történik, azt nem biztos hogy túléli. Konkrét eset, Win2003 server, nem alaplapi SAS vezérlő, nem RAID csak sima disk.
    Vezérlő elhalt. Csere után (ha másik a típus) tuti belehal. Ha ugyanolyan akkor nem.

    Megoldás: ha lehetséges szerezni egy ugyanolyan vezérlőt, akár kölcsönbe. Be a gépbe a régi helyére, disk rádug, oprendszer bebootol. Vagy nem történik semmi, vagy max azt írja, új hardvert talált, újra kell indítani, tegyük meg.
    Ha kész, be kell tenni az új kártyát IS a gépbe, disk maradjon a régin. Bootoljunk be, telepítsük fel az új kártyát ha nem ismerte fel, vagy van frissebb driverünk. Újraindítás. Ha minden zsír, kikapcs, disk át az új kártyára, kölcsön kártya kivesz, gép bebootol, örül.

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

  • szabi777

    tag

    válasz gaborbol #5263 üzenetére

    LSI 9260-4i tipusú raid kártya... ismered esetleg ?

    Köszönöm az infokat, egy kicsit az az ember zavart össze, akitől beszereztük a szervert, mert szerinte egy bios frissítés törli a raid információkat... de ha a diszkeken van, akkor lehet hogy össze keverte az alaplapi raid vezérlővel... erről jut eszembe... ha van frissebb firmware a kártyához érdemes rizikózni az upgraddel ? amúgy faszán megy minden, de hát .... ugyan ez a kérdés a windowsos driverrel is, abból is van frissebb, lehet e nagy összeomlás , ha felfrissítem ? érdemes e egyáltalán vállalni a rizikót ?

    valaki futott már olyanba hogy intel server systemnél szerettem volna betenni egy második CPU-t, de bepakolva + kis memória mellé bekapcs után csak örült módon elkezdenek pörögni a ventillátorok de se kép se hang, a system status led narancssárgán villog... kiolvasva az alaplap logjait SELVIEWER-el, CATERR 0x068 hibát reklamál...

    proci vissza a feladóhoz, letesztelte másik szerverben, elvileg ott meg, mondja hogy akkor socket hiba, alaplap csere... éles szervernél amit minden nap használnak izomból.. nagyon fázom tőle... esetleg valakinek ötlet ez előtt a megmozdulás előtt ?

    mire figyeljek hogy fussak nagy pofonba, ha mégis cserélni kellene ? az oprendszer SBS 2011 standard, Intel Server System SR2612URR, MegaRAID SAS 9260-4i RAID 6 tömb két virtuális lemezzel...

    köszi a tanácsokat

  • iwu

    addikt

    válasz gaborbol #5263 üzenetére

    "Kraft felhiv 30 perc mulva bootol a szerver, visszaszallitas az ugyfelhez, mindenki happy"
    emléxem, amikor ezt írtad itt, de itt mi volt a magic amúgy?
    offline driver hack?

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Új hozzászólás Aktív témák