Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheProb

    veterán

    válasz sanzi89 #13723 üzenetére

    Akkor lehet itt is ez lesz a gond, mert nálunk is DIGI van. BIOS-ban nem nagyon láttam mást aminek szerintem köze lehetne ehhez, de ha neked is minden szart be kellett kapcsolgatni akkor majd még 1x ránézek. Bár ha Digi így is úgy is megfogja akkor mindegy igazából :/
    Win-ben alapból engedélyezve volt a NIC-nél a magic packet. Mondjuk az érdekes, hogy ahhoz, hogy azt be lehessen pipálni, bepipálva kell lennie az energiatakarékos módnak. :DDD

    (#13724) Tamy: W10

    "Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

  • brd

    nagyúr

    válasz sanzi89 #13723 üzenetére

    Hogy mit szűr szerinted a szolgáltató? :F Egy (mondjuk) UDP csomagot, amelyben van pár FF, és párszor egy véletlen MAC address? Oszt' miért tenné, mi alapján? Nem szűri az, simán felkeltem az otthoni gépemet. Inkább az a baj, hogy nem jól van beállítva a fogadó oldalon. Valahogyan azt kell elérni a gép előtt lévő NAT-oló eszközön (ilyen kell legyen, mert a DIGI PPPoE-t használ, így "tárcsázott" kapcsolat nélkül nincsen Internetes végpontod), hogy egy adott portra (amit a routeren beállítasz erre a célra) érkező csomag tartalma broadcastként legyen szétszórva a belső hálón. Ill. arra kell még figyelni, hogy egyesek szerint az működik, hogy fix IP-t adnak a gépnek (vagy esetleg a DHCP-ben fix-re veszik), de ezzel az a baj, hogy csak addig, ameddig az IP-MAC hozzárendelés a router ARP cache-ében megtalálható. Utána a router csak küldi a belső hálóra a "valaki mondja meg, hogy milyen MAC-en tudok kommunikálni az x.x.x.x IP-vel", csak nem jön rá válasz (ezért kell broadcastként küldeni, mert azt minden végpont megkapja), így nem tudja odaküldeni a bejövő UDP csomagban elrejtett WOL csomagot.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák