Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz gaborbol #1010 üzenetére

    Kicsit ujraolvasva, atgondolva par dolog.

    Szinte biztos vagyok benne, hogy az ap-k szakadas nelkul dobalnak at egymasra.

    Ha iskola, akkor arra gondolok, hogy esetleg a tanulok hozzak be sajat mobil eszkozeiket, ezert az AD kiesik, jol gondolom?

    Amikor azt mondod router vagy tuzfal ,akkor nem egy max 15-20k "routerre" gondolsz hanem valami emberes eszkozre amit PL Kraft javasol?

    A Fortigate egy jo eszkoz en csak a menujet ki nem allhatom, akkor inkabb mar egy watchguard, sonicwall, juniper eszkozt javasolnek.

    Itt viszont felmerul a kerdes, hogy mennyie vagy kepben ezekkel?
    Azert normalisan beallitani ezt nem annyira egyszeru, foleg ha eddig csak hardveres vonalon mozogtal. Van-e segitseg, tud-e valaki segiteni neked?

    Amikor mondtam, hogy a Cisco-t egyszeru volt beuzemelni, mert szinte csak kattingatni kell, ami igaz, azt kifelejtetem, hogy nalunk mindenki amerikai, es rendszergazdakent nyomja minimum 3 eve, szoval az esetleges doksi olvas-ertelmezes eleg konnyen megy.

    Ha segitseg kell irj batran, ha nagyon konkret dolog kell javaslom Kraft kollegat, de celszeru mar a tervezesbe bevonni valakit mielott nekiallsz a konkret eszkozbeszerzesnek.

Új hozzászólás Aktív témák