Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rob210

    Topikgazda

    válasz mycso #19813 üzenetére

    Én azt mondom neked is igazad van meg Treshnek is.
    De teljesen egyikőtöknek sincs igaza.

    Én amikor kocsit vettem akkor a szempontok azok voltak, hogy a kocsi megbízható legyen, "igénytelen" a szó pozitív értelmében.
    Tágas kényelmes 3unknak elég, és ha kell meg lehessen pakolni.
    Polo kombi volt a kiszemelt áldozat, aztán megláttuk a kis társunkat és beleszerettünk.
    A formája a csomagtartója, a kényelme és a valóban igénytelen elnyűhetetlen motorja ragadta meg a szívünket.
    Nem rallyzok szarok a nyomatékra és az se érdekel mennyivel eszik kevesebbet a diesel.
    Olcsó fenntartani, nincs ami elromoljon benne, minden reggel amikor beülök, tudom, hogy el fog indulni és el fog vinni A--->B be.
    Ha valami elromlana mégis, akkor azt én meg tudom csinálni, mert szög egyszerű.

    A diesel nálam szóba se jöhetett, sokat hidegindítózok, amit az nem szeret, a kombi megint csak nagy lett volna nekünk, ezzel is van, hogy alig férek be a parkolóba.
    Tehát nekünk ez a kocsi volt az ideális társ a mindennapokra.
    Ha kell eldöntöm, vagy épp kiszedem a hátsóülést és mosógéptől kezdve munkalapig, gáztűzhelyig bezáróan bármit elviszek vele.

    Ennél nagyobb dolgokat meg épeszű ember a 9.ik emeletre szállíttat szakadjanok meg azok.:D

    Szumma szummárom én azt mondom az embernek fel kell mérnie a kereteit, hogy mire használja a kocsit és hogyan.
    Ezek után el kell sétálni legalább 10-12 helyre megnézni mi a felhozatal, és eldönteni melyik az ami a szívéhez közel áll.

    Kitudja-e fizetni a 200-250e-res költséget ha beadja a kulcsot a diesel, vagy inkább a tankolásnál apránként fizet többet.
    Én például nem engedhetem meg magamnak, hogy egyszerre letegyek egy motorgenerálért százezres nagyságrendű pénzt.
    Cserébe havi szinten kb. 7.000.- többe kerül egy dieselhez képest, amit viszont tudok finanszírozni.

    ez az autó vásárlás lényege, hogy a felhasználó jól döntsön, tisztában legyen azzal, hogy mit mire és miért vesz!!!
    Ez persze nem csak kocsira igaz.
    :R

    Renault power

  • tresh

    addikt

    válasz mycso #19813 üzenetére

    De nem is azt mondtam hogy ne az igényeidnek megfelelőt vegyél vagy vegyen az ember hisz ez a cél hogy a pénzéből az igényeinek/elvárásainak a lehető legjobbat vegye meg.. a km-es dolgot azért írtam neked (én spec telibe sz@rom mennyi van benne mennyit megy vele :)) ) hogy a többség miért írja...bár avval én se értek egyet hogy évi 10k ra dieselt vesz és pl napi 4 km jár oda vissza vele...mert pl azt a dieselt ha fizetnének se venném meg 5 éves korában 50e km-rel, inkább 5 éves pályán használt 250e km-el :) A gáz-benzin-diesel vita és hogy melyik mire való én azt mondom hogy hulla mind1 inkább pénz kérdése az autó megvételekor, és ha kiemelsz egy márkát azon belül egy típust benzin /gáz/diesel akkor a benzinesből fogsz hamarabb a pénztárcádnak megfelelőt találni..pl mondjuk egy clio dci vs 1,4. Nekem is jó lenne egy diesle pl 1,5 dci clio vagy megane de nekem annyit amennyit egy számomra elfogadható példányért kérnek nem ér...valószínű ha kint leszek németbe ez váltózni fog mert ott nem 200km-re vannak a dolgok egymástól :)

    rob:
    ez az autó vásárlás lényege, hogy a felhasználó jól döntsön, tisztában legyen azzal, hogy mit mire és miért vesz!!!
    Ez persze nem csak kocsira igaz.

    +1 :R :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák