Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1esel

    csendes tag

    Sziasztok!
    :(
    Segítséget szeretnék kérni mert Googlben már nem találok rá megoldást.
    Adott egy Asus P8Z68-V PRO alaplap legfrissebb (3606) BIOS-al illetve egy i7-2600K mellete.

    Gondoltam teszek bele még ramot a meglévő 4X2Gb (=8Gb) HyperX 1600mhz ram mellé (a régik ugyanaz a széria, az újak pedig hasonlók csak). Tehát 2x2Gb kivettem, majd betettem helyére a 2x4Gb, gép elindít majd kiírja hogy 8Gb ramom van összesen. De nem csak a Windows a BIOS is ezt állítja.
    Dióhéjban:
    Végig próbáltam mindegyik DIMM-et felismeri a memóriát, indul is vele (összes, összesben eltartott egy ideig) mellesleg a CPUz látja is a memóriákat.
    Amit sikerült kiderítenem, hogy 1-2 DIMM (kék-fekete) be teszem bele a memóriát a 2x2Gb akkor csak 2Gb lát belőle, mind a BIOS mind a rendszer. :W :(((

    Nem tudom mi tévő legyek :), előre is köszönöm!
    Szép napot! :R

    Ut.: Grátisz ként, nem engedi 1600Mhz-re tenni ezt a "kevés" ramot se, mert nem indul el a gép 1.65V-el sem. Nem lehet valami BIOS beállítás blokkolná' ? Párszor már toltam CMOS resetet.

    [ Szerkesztve ]

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok...

  • D1esel

    csendes tag

    válasz Lalaboy #44261 üzenetére

    Megpróbáltam de semmi, én is valami ilyesmire gondolok :(
    Nincs meg esetleg az a youtube video ?:) köszönöm a segítséget :R

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok...

  • D1esel

    csendes tag

    válasz Lalaboy #44261 üzenetére

    Azt hiszem rájöttem a nyitjára, hogy mi a gond.

    Tehát 2memória frankón meg dual chanelben, de ha beteszem mind a 4et akkor nem akar működik a dual, csak mindegyik single-ben megy így nem engedi a párokat, csak 1-1et és így van összesen 4Gb a 8gb helyett.

    Mi a teendő ilyenkór? Hiába állítom 1.65v-ra, valahol tudok még rajta tolni, mert kell neki fesz? vagy valami ?:)

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok...

  • D1esel

    csendes tag

    válasz Lalaboy #44272 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    SPD alatt időzítést érted? Mert próbáltam azt is, hogy 9-9-9-27 re, +1.65V meg a memory voltage alatt van valami (pontosan nem tudom mert dolgozom most :)) ) azt is feltoltem plafonik, 1.15V-ra de újra sem indul a gép, csak le "save&reset" aztán pörög a venti és semmi, majd kikapcsolom és overclocking failed :(.

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok...

Új hozzászólás Aktív témák