Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • El Kebir

    őstag

    válasz Dickinson #42313 üzenetére

    áhhh, akkor nem megy az értő olvasás...

    konkrétan az eljén ott van, hogy a linkelt képeid nem relevánsak a kérdésed szempontjából, vagyis semmit se látunk rajtuk arról, hogy hogyan vannak beállítva a ramjaid! :W

    szerk.:
    "Milyen órajelen megy valójában a memóriám?

    Ez attól függ, milyen generációról van szó. Az SDR SDRAM esetén nem volt probléma, mert a memóriacellák, az adatpuffer és az adatbusz is ugyan azon az órajelen üzemelt. A DDR azonban váltást hozott ezen a téren. A DDR - ami a Double Data Rate-ből lett képezve - SDRAM-oknál a három részagység három eltérő órajelen üzemel. Leszamítva a DDR(1)-et, annál a cellák és a puffer órajele azonos. Kicsit részletesebben: [link]
    Ami sok félreértésre ad okot, az a különféle diagnosztikai programok által adott adat. A programok készítői ugyanis minden esetben "elfelejtik" közölni velünk, hogy pontosan melyik értékről is van szó. Ráadásul több helyen is előfordulnak RAM-ra vonatkozó adatok, és nem teljesen egyértelmű, hogy melyik részleg mire vonatkozna. A két legelterjedtebb program esetén:
    CPU-Z: Az SPD fülön nem az aktuálisan beállított értékek szerepelnek, hanem a modul SPD-jébe programozott profilok. A Memory fülön szerepel az aktuálisan beállított frekvencia, ott pedig valós órajelként. Azaz a RAM ennek a kétszeresén üzemel.
    AIDA32/64/Everest: Itt még jobban szét vannak szórva az adatok. Van külön memória pont, van adat az összegzésben is, van SPD pont. Ezek egyike sem releváns most. A lényeg a Számítógép -> Túlhajtás pontban található. Szintén megadja a tényleges órajelet a Cache és memória teszt részlegnél. Valós órajelben mind a két helyen."

    [ Szerkesztve ]

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Új hozzászólás Aktív témák