Új hozzászólás Aktív témák

  • robi0604

    őstag

    Sziaaztok!

    Tanácsot szeretnék kérni.
    Pár ramot le kellett tesztelnem az elmúlt pár napban és azt vettem észre, hogy amikor 2 van bennt a lapban, egy idő után hibáznak, viszont, ha egyedül van akármeik, tökéletesek és semmi hibát nem mutat a memtest több, mint 4 óra után se. Több kittel is...

    Ebből kifolyólag lenne a másik is, amire ötleteket várok.
    Beraktam a gépembe 2x512 infineon ddr400-as memót és persze szintén yugyan ez a helyzet állt fennt. Egyenként hiba nélkül futottak, szintén min. 4 órát.
    Viszont Win alatt kifagyott és újraindult a gép. Gondoltam a sok cserélgetés miatt elállítottam valamit, ezért megnéztem a biost. Egy idő után újra elkezdte, gondoltam, hogy ez ram szokott lenni, főleg, hogy csak az lett csereberélve benne.
    Adtam neki egy kis feszt és csökkentettem az időzítéseken, kíváncsiságból és láss csodát abbamaradt a fagyás. Teljesen jól működött a mai 2-ig.

    Összegezve a kettőt, vagy a ramok rosszak (?), vagy az alaplapon xaraxik az egyik slot. :F

    Config:
    Abit nf8 (nforce3-250 ultra)
    Athlon 64 3000+
    Ramok: pl: kingmax superram, hynix d43 és az ominózus egyoldalas infineon, amiről fenntebb írtam.

    Segítségeteket, ötleteiteket előre is köszönöm! :R

    Üdv,
    Robi

    Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Új hozzászólás Aktív témák