Új hozzászólás Aktív témák

  • Myers

    senior tag

    Hi!
    Most készülök venni, egy E2180-as procit (később valszeg Penryn lesz). Alaplapnak Asus P5K-t néztem ki. Ja és keményen meg akarom tuningolni a cuccot! :)

    És akkor már csak egy 2*1 giga RAM kéne. De úgy látom, hogy ezt nem lesz egyszerű kiválasztani.

    Ugye az E2180 alapból 200-as FSB-vel megy. Ennek elég lenne egy DDR2-400-as ram, amit soha nem is gyártottak, mert 533 volt a legkisebb.

    De ha meghúzom, akkor már kb 400 is lehet az fsb, amihez már 800-as ram passzol. Ehhez elvileg bármelyik 800-as ram jó. Viszont ha Penryn lesz majd, akkor az elszaladgálhat 500-as fsbvel is. Ahhoz viszont a sima 800 már kevés lehet.

    1. kérdés: Ha veszek egy 1066-os ramot nagyobb időzítésekkel, és az csak 800-on használom, akkor ugye az ugye tudja a 800-as kisebb időzítéseit? Vagy csak gyengébb 800-as időzítéseket tud egy igazi 800-ashoz képest?

    2. kérdés: Láttam ilyen 800+ -os memóriákat. Ezek mit bírnak?

    3. kérdés: Tegyük fel, hogy az fsb 400, és 1066-os ram van mellette. Akkor ugye a ram kihasználatlan. Ha jól tudom, akkor a ramot lehet aszinkron is hajtani (vannak különböző arányok). Hogy járok jobban, ha a ram szinkron megy a procival és kisebb az időzítés, vagy ha 1066-on megy nagyobb időzítéssel?

    4. kérdés: milyen egy átlagos és egy átlagnál jobb 800-as és 1066-os ram időzítése.

    5. kérdés: :)
    Ja igen és akkor tudnátok ajánlani valami frankó ramot? Tehát mondjuk legyen egy variáció, ami bírja 400-420-as fsb-t és egy, ami az 500 vagy afölötti fsb-t, ja és ne legyen horribilis ára. Most ahogy látom a legolcsóbb 1 Gigás 800-as ram: 5200 Ft, az 1066-os pedig 7700 ft. Ezek Kingmaxok. Tehát jó lenne kihozni olyan 8-10e Ft-ból 1 gigát.

    Előre is kössz!

    http://www.muszaj.hu/

Új hozzászólás Aktív témák