Új hozzászólás Aktív témák

  • oke

    senior tag

    Sziasztok,
    Segítségeteket kérném, a lenti problémában, kifogytam az ötletekből:
    Van egy régi B75 pro3 Asrock alaplapom, alapban 2*4 GB RAM-a működöttl. A RAM-ok KIT-ek KIngston Hyperx blu ramok, 9-9-9-24-es időzítésűek 667 MHZ, Szeretem volna bővíteni + 2x4 GB-al. Amiatt kerestem egy ugyan olyan típusú ram párt.
    Sikerült is venni használtan, de mint kiderült mégis kicsit más, 11-11-11-28, 800 Mhz.
    Pár hónapja, mikor megvettem, nem akart elsőre működni a 16 GB, nem ismerte fel a BIOS. Lefrissítettem 1.90-re és így műr működött. A régi ramok az A1, B1 az új RAM-ok az A2,B2-ben voltak. Örültem, használtam.
    Minap viszont egyszer kidobta a windows7, hogy kevés a memória. Megnéztem és megint csa 8 GB-ot mutatott, ahogy a BIOS is. Azóta nem tudom elérni, hogy mennyen a 16 GB. Volt elem kivétel, CMOS reset, memória cserélgetések, se semmi. Ha mind a 4 bent van, akkor csak az A2, B2-ben lévő üzemel, de még 12 GB sem jön össze 3 modullal.A 4 db modul viszont bármilyen összetételben működik, ha csak 2 modult rakok be. Tehát Ram hiba nem igazán lehet. Ha a BIOS-ban az alapla "képét" megnézem, ott mindig mutatja mind a 4 modult. Mit tudnék még tenni? Miért nem mennek? BIOS-ban a RAM beállítások auto-n vannak

    Megpróbáltam az időzítést 11-11-11-28 -ra állítani, de fagyott a BIOS és ugyan úgy nem látta a 4 modult. Ha fixen beállítom a 1333 Mhz-re akkor sincs változás. Ha műr 3 modult berakok, csak kettő látszik. Ha úgy rakom be a 3 modut, hogy A1,A2, B1 akkor érdekes módon a A2,B1-ben lévőket észleli a BIOS.

    Nem is zavarna a dolog, ha az elejétől kezdve nem működött volna, de egy ideig ment a 4 db memória együtt.A proci I5-2320

    Néhány kép:
    Memóriák, a párakból 1-1:

    Itt meg a BIOS-ból képek:

    [kép]
    [kép]
    [kép]

    [A1]
    [A2]
    [B1]
    [B2]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák