Új hozzászólás Aktív témák

  • gratzner

    tag

    Üdv!
    Előre is elnézést, de nem olvastam végig az összes hozzászólást, mielőtt feltettem volna ezt a kérdést.
    Szóval adott egy Asus Sabertooth 990FX r1.0 alaplap, benne 2x8 GB Kingston HyperX 1866 Mhz KIT. Tudom, az alaplap ramokat támogató listáján ez a KIT nem szerepel, ennek ellenére elvárnám, hogy lássa őket a lap és tudja is kezelni, mivel:
    - a bios EZ Mode 8 GB-ot lát belőle 1866 Mhz-en.
    - a bios Advanced mode már látja a megfelelő A2 és B2 slotban lévő 1-1 (tehát mindkettő) egyenként 8 GB-os modult.
    - a Windows 7 Prof. 64 bit Vezérlőpult/Rendszer lát 16 GB-ot, de használhatónak csak 7,95 GB-ot ír.
    - a Windows Erőforrás figyelője pedig lát telepítve 16 GB-ot, összesen 8 GB-ot, és a hardverek számára fenntart 8 GB-ot.
    Ez utóbbit nem értem. A gépben nincs semmi olyan hardver tudomásom szerint, ami igényelné. A VGA-nak van saját memóriája.

    Túl vagyok egy alaplapcserén (az előző Gigabyte GA-970A-UD3 lapnál ugyanez volt a helyzet, mint most a Sabernél), egy csomó rendszertelepítésen, Linuxnál is 8 GB-ot használt csak, slotok cserélgetésén.
    Nagyon megköszönnék használható 1-2 ötletet, építő jellegű kritikát stb.

    Ja és természetesen megy ez a kérdés az azonnali alaplap kérdések topikba is... de talán ide is tartozhat.

Új hozzászólás Aktív témák