Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz VGNGR #11021 üzenetére

    Még az, hogy sehol nincs, de kb el is tűnt. :))

    (#11022) Zozzant
    Ezzel természetesen lehet vitatkozni, ám mivel képalkotásra alkalmas eszköz, így tekinthető annak.

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • sasa134

    addikt

    válasz VGNGR #11021 üzenetére

    Alapvetöen csökken a fotomasinak piaci reszesedese, a legnagyobbat a kompaktok estek, ilyen 20-30-40 ezres kategoriaban alig vasarolnak az emberek, arra ott egy mobil. Fura ez, minden arrol szol, hogy huu, a technologia fejlödik (ez igaz), de az emberek egyre inkabb kenyelmesednek es nem celeszközöket vasarolnak, hanem univerzalis (vagy annak hitt) eszközöket. Bemegy az ember a Saturnba, a csodasan kivilagitott környezetben lö 3-4 kepet vmi androidos cuccal, "nezd anyukam, marha jo kepeket csinal", aztan irany a kassza.
    Nekem a legjobb cimboraim nem hasznalnak fotoapparatot, ha utaznak, ott a mobil. Ez egyfajta igenytelenseg sztem (eleg megnezni az atlagos Fb fotok szinvonalat), hiszen a mobil 3-4-5 colos kijelzöjen lehet visszalehet nezni elfogadhato minösegü kepeket de ennyi es nem több. En is lövöldözök kepeket telefonnal, persze, de soha nem hasznalnam mondjuk egy nyaralas vagy egy fontos esemeny megörökitesere. Ha nincs mas a kezemben, jol ön, remek kepeim vannak sörökröl es hamburgerekröl peldaul. :DDD
    Szomoru ez, es ez a tendencia ki fog nyirni sok tradicionalis fenykepezö gyartot. A flickr amugy sztem nem tekinthetö referencianak, latszik, hogy boldog boldogtalan hasznalja mar, messze nem csak az amatör es pro-fotosok. Kicsit olyan, mintha a facebookra feltöltött kepekröl keszülne ilyesmi statisztika.
    Hogy ON is legyek: a pentax itt sincs igazan jelen de nem hiszem h a globalis piaci helyzete nagyon valtozott volna. A k50 es a k500 sztem sikeresek vazak es itthon is eleg sokat eladtak belölük a jo ar / ertek aranyuk miatt.
    Sokat lendithetne a ceg helyzeten a mar millioszor kitargyalt:
    - FF pentax
    - vmi megfizehtetö fenyerös nagylato/normal fix
    - pro tele zoom

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Avanti Roma

Új hozzászólás Aktív témák